Bulharsko Slunečné pobřeží, oblíbená destinace letních dovolených

Je oblíbené a velkým počtem turistů navštěvované přímořské letovisko, těšící se velkému zájmu pro své lákavé pláže s jemným pískem. Tento turistický ráj se rozprostírá 40 km od Burgasu.

Pro děti bezpečné, pozvolna se svažující pláže dosahují délky 8 km a šířky 200 m. Na čistých plážích, zpestřených pohádkovými dunami, naleznete množství skluzavek, houpaček a bazénů. To vše je zde připraveno pro Vás a Vaše děti. Všem se pak nabízejí potřebné služby k příjemně strávenému odpočinku, jako např. lehátka a ochranné štíty slunečníků na pláži. V celém letovisku pak dále naleznete služby obchodních středisek, polikliniky, pošty, kiosků, restaurací, zábavní folklorní podniky, varieté, kasin, dětských atrakcí, hřišť, kurtů, aquapark a půjčoven sportovních potřeb.

Milovníci a obdivovatelé vodních sportů budou jistě spokojeni s neomezeným výběrem vodních skútrů, šlapacích kol, vodních lyží. K večernímu posezení zvou stylová zařízení a velké množství útulných restaurací. Návštěvníky okolních krás jistě zaujme prohlídka starobylého městečka Nesebar, vzdáleného 5 km od Slunečního Pobřeží. Autobusová linka Vás dopraví jak do nového Nesebaru na pevnině, tak k historické části městečka na visutém poloostrově. Dojít lze i pěšky, na kole nebo případně dopravit loďkou. Konečnou tečkou může být výlet po letovisku bryčkou nebo minivláčkem. Snadno se můžete dostat pravidelnými spoji i do Burgasu. Ať zde hledáte odpočinek a uvolnění, sportovní vyžití či noční život – každý nalezne to své! Výběr je opravdu bohatý.

O historii Bulharska si můžete přečíst v tomto článku.

O městě Varna si můžete přečíst zde.

O letovicích v blízkosti Varny si přečtěte zde.

Zdroj: Bulharsko-leto.cz

Napsat komentář