croatia-1646903_1280

Léto se kvapem blíží, naplánujte dovolenou v Chorvatsku včas

Chorvatsko je již léta jedním z nejvyhledávanějších míst pro letní dovolenou, a musíme podotknout, že právem. Krásné moře, čisté pláže, poměrně stálé počasí, vzdálenost a v neposlední řadě i přijatelné ceny a možnost domluvit se našim rodným jazykem. To je jen základní výčet pozitiv, proč dovolená v Chorvatsku oblíbená.

Nejoblíbenější letoviska Chorvatska

Nelze jednoznačně říci, která jsou ta TOP, každý z nás vyhledává něco jiného. Díky dojezdové vzdálenosti z České republiky je velice oblíbena Istrie, ale něco za něco. Je zde trochu chladněji a počasí není vždy úplně stálé. Proto mnoho z nás volí Dalmácii, která je proslulá především svými riviérami, a to Makarskou a Omišskou. Na severu Dalmácie jsou oblíbená letoviska Zadar, Pakoštane nebo Bibinje. Ve střední Dalmácii to jsou poté Omiš, Baška Voda, Tučepi či Drvenik.

Kdy objednat dovolenou v Chorvatsku?

Pokud byste rádi do některého ze zmíněných letovisek a máte k tomu ještě náročnější požadavky na ubytování, vzdálenost od moře, typ pláže atd., nečekejte až na poslední chvíli, čili na Last Minute Chorvatsko, objednejte si raději dovolenou First Minute (tzn. s předstihem, získáte zde slevu za včasný nákup). Nemuseli byste totiž sehnat ubytování v Chorvatsku podle svých představ.

Dovolená v Chorvatsku je oblíbená i u rodin s dětmi

Pokud máte malé děti, vybírejte lokalitu své dovolené i podle tohoto kritéria. Moře by mělo být čisté, vstup do něj by měl být pozvolný. Dávejte pozor i na vlny, aby nebyly příliš silné. Poohlédněte si po možnostech zábavy pro děti (animační programy, sportovní hřiště). Pokud máte dítě ještě v kočárku, zajímejte se i dopravní dostupnost a přístup k pláži. Dále by měli být v blízkosti toalety a neméně důležitý je přírodní stín.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 komentář: „Léto se kvapem blíží, naplánujte dovolenou v Chorvatsku včas

Napsat komentář