beroun-687820_1280

Cestujeme s dětmi po Česku

Pokud hledáte levnější alternativy než zájezdy u moře, zkuste se vydat po památkách a krásách naši matičky země – Česka. I naše rodná vlast nabízí krásnou přírodu, kde si s dětmi můžete zajít na různé túry. Velkým zpestřením pro vaše ratolesti bude zajisté návštěva krásného hradu a zámku, kterých je u nás nespočet, a navíc jsou rozmístěny tak, že jsou v jejich okolí vždy i jiné přírodní krásy nebo ostatní zámky. Namátkou zmíníme pohádkovou Hlubokou nebo blízké Lednice. Pěkným výletem je poznání metropole. Děti by měly poznat některé části hlavního města. Praha nenabízí pouze architektonické skvosty a mnohá muzea, ale lze zde objevovat i taje zvířecí říše ve velkém ZOO parku. Den ukončíte procházkou po Karlově mostě a nezapomeňte dětem ukázat i zajímavý orloj. A pokud bude pálit slunce – venkovní koupaliště Džbán na okraji Prahy se těší na vaši návštěvu, lze si zapůjčit i loďku a to bude pro děti mimořádný zážitek.

elbe-sandstone-mountains-268227_1280

České Švýcarsko má i vlastní stezku pro děti

Kouzelná krajina v této lokalitě stojí vždy za probádání. Děti si užijí krásnou přírodu a co víc, na stezce určené pro děti se nebudou rozhodně nudit. Okruh stezky má 20 zastavení, délka 1,5 km, kde jsou nainstalovány herní prvky, které prozrazují, jak funguje fauna a flora ve zdejším lese. Prolézačky v dutině stromů budou fascinovat nejen děti, ale i dospělé. I v Českém Švýcarsku jsou pro vás nachystány lodičky do Divoké nebo Edmundovi soutěsky. Zarostlá řeka Kamenice připomíná „Cestu do pravěku“. Z Mezné Louky vedou k lodičkám pěší turistické značky. Více o Českém Švýcarsku zde.

Toužíte s dětmi po nezapomenutelném prázdninovém zážitku?

Tak se vydejte do východních Čech, konkrétně do Broumovska, kde můžete obdivovat krásnou přírodu s množstvím pískovcových skal, řadou památek a zajímavostí. Děti milují pohádky, a proto se s nimi bez váhání vydejte do Adršpašska – telických skal, kde se nachází největší skalní město Česka. V prohlídkovém okruhu budete mít pocit, že jste v pohádce Třetí princ, Peklo s princeznou či Z pekla štěstí 2, které se v těchto místech natáčely. Pokud hledáte dovolenou u moře, přečtěte si tento článek – zde.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář