Za zážitky se vyplatí cestovat do Jižní Ameriky: Hitem je Peru

Patříte k milovníkům zážitkové dovolené, protože se nechcete jen 14 dnů v kuse povalovat na pláži a chytat bronz? Pak vyrazte do Jižní Ameriky. Tento světadíl dokáže ohromit úplně každého. Boom v cestování nyní zažívá především Peru, vizte dovolená Jižní Amerika.

Peruánský skvost – Machu Picchu

Proč zvolit právě Peru? Nenajde se snad nikdo, kdo by neznal slavné Machu Picchu. Kultovní město Inků je dodnes zahaleno spoustou tajemství. V rozlehlých ruinách bývalého centra říše můžete obdivovat dokonalé stavební a architektonické umění Inků, které by často i dnes mohlo být příkladem. Je až s podivem, že město bylo objevené teprve před zhruba 100 lety.

dance-1890807_1280

Hlavní město Lima

Machu Picchu však zdaleka není jediným lákadlem Peru. Za pozornost stojí také jeho současné hlavní a zároveň největší město Lima. V historickém centru, které je zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO, najdete mnoho budov z dob španělské nadvlády.

machupiciu-1172347_1280

Centrum Incké říše – Cuzco

Z Limy se za dalším poznáním země určitě vydejte do Cuzca. Toto město bylo rovněž po určitou dobu centrem Incké říše. I Cuzco je zapsáno ve zmíněném seznamu UNESCO. A není se čemu divit. Jedná se o snad vůbec nejvýznamnější peruánskou historickou oblast. I v okolí města lze nalézt pozoruhodné stavby, tedy spíše ruiny z předkolumbovských dob. Příkladem budiž Sacsayhuamán, dřívější indiánská pevnost, jež měla chránit celé město.

Peru samozřejmě nemusí být jediným cílem vaší poznávací cesty a zájezdu. Jižní Amerika je skutečně bohatá na historické památky. Zapomenout se nesmí ani na fascinující přírodu, zejména pralesy a vodopády, ale i horské oblasti a jezera. A pokud si přeci jen budete chtít užít trochu zábavy, pak není nic lepšího než vyrazit do Brazílie na karneval, případně jen tak na tamní známé pláže, jimž dominuje Copacabana.

1 komentář: „Za zážitky se vyplatí cestovat do Jižní Ameriky: Hitem je Peru

Napsat komentář