Autoplachta se může stát příjemným pomocníkem na dlouhé roky

V případě, že parkujete svůj vůz venku, nemáte možnost jej garážovat, jeho karoserie trpí. Nelze tedy říci, že v určitém ročním období tomu tak není. Každé má něco negativního, čím přispívá k poškození laku či karoserie. V zimě mráz a sůl, nehledě na sníh, který se nám nechce odmetat. Na podzim lupení a bláto, na jaře pyl a míza ze stromů, v létě zase UV záření, které mění barvu na vašem voze. Pořiďte si správnou autoplachtu, která těmto vlivům předejde. Poradíme vám, jakou vybrat.

Zabrání lupičům i nechtěným škrábancům

Jedna z vlastností autoplachet, která se projeví převážně na veřejném parkovišti či v boční ulici. Jedná se tedy o ochranu před zloději. Možná vás okamžitě napadlo, jak asi taková obyčejná plachta zabrání před loupeží? Který zloděj by chtěl šustit s plachtou a riskovat, že jej někdo uvidí či uslyší? Navíc všude kolem je tolik nepřikrytých aut.

Druhá vlastnost autoplachty, kterou můžete využít, je ochrana karoserie před nechtěnými oděrkami od ostatních aut, odletujícími kamínky nebo před chodci, kteří bezohledně chodí v těsné blízkosti auta. Jejich batohy či bundy mohou na autě způsobit nevzhledné škrábance.

Kde dále plachta pomůže?

Před zloději a oděrkami plachta ochrání, ale její vlastnosti jsou mnohem širší. Posloužit vám také může jako ochrana před pylem, prachem, mízou, trusem ptactva a jiným nečistotám. Využijete ji také v zimě, kdy se vám nechce zdlouhavě odmetat sníh nebo škrábat zamrzlá okna.

Silná a kvalitní autoplachta si také poradí s krupobitím, ze kterého má obavy snad každý řidič. Pokud máte v garáži nové auto či veterána, přikrýt jej můžete i tam. Využití a ochrana je opravdu široká.

Než ale nějakou autoplachtu koupíte, bude potřeba vědět, kde ji budete používat a od tohoto kroku se posunout ke správnému materiálu, ze kterého byla plachta vyrobena.

A kde takovou plachtu koupit? Doporučujeme zvolit ověřeného a spolehlivého prodejce autodoplňků. Ten vám nabídne výběr autoplachty dle vašeho modelu auta a jeho roku výroby.

Napsat komentář