Na vodu se sbalte lehce a prakticky. Co byste nečekali, že se bude hodit?

Každý, kdo se někdy balil na vodu, asi bude souhlasit s tím, že čím méně věcí si sebou vezmete, tím lépe se vám pojede. Na vodu je potřeba se sbalit minimalisticky a rozhodně neplýtvat místem. Co si sebou vzít a co raději nechat doma? 

Co si sebou na vodu bere každý?

Telefon, doklady, peníze, to jsou věci, které každého asi napadnou na první dobrou. I na vodě zůstáváme občany a musíme se tedy v případě potřeby legitimovat. Zadarmo dnes nic neseženete a bez mobilu se také nikdo neobejde. Vcelku samozřejmé je i to, že si sebou zabalíte oblečení, a v případě několikadenního výletu i karimatku se spacákem. Co z praktických věcí si ale sebou do batohu přibalit? 

 

  • Čelovka

 

Čelovka je neuvěřitelně užitečným nástrojem při navigaci za zhoršených světelných podmínek. Ať už hledáte ve tmě svačinu, nebo hledáte přístřeší v kempu, čelovka vám pomůže vyhnout se překážkám a najít cestu. Doporučujeme zvolit čelovku s dobíjecím zdrojem, abyste měli jistotu, že vydrží po celou dobu vašeho dobrodružství. S čelovkou budete dobře vidět a zůstanete v bezpečí, ať už se ocitnete v jakékoli situaci. Jak vám poradí i v půjčovně lodí na Sázavě, nebojte se sáhnout po čelovce s větší kapacitou baterie. V krizové situaci si za to sami poděkujete.

 

  • Multitool

 

V minulosti byl nůž základem vybavení každého muže. Multitooly se v současnosti staly oblíbenou náhradou. Multitooly jsou v podstatě kapesní nástroje, které jsou vybaveny řadou různých funkcí. Může se jednat o vše od kleští, pily až po otvíráky na láhve a šroubováky. Ostrý nůž doplňuje řada kvalitních kapesních nástrojů, které na vodě oceníte více než kde jinde. Ať už jste na rybách, nebo si jen užíváte den v přírodě, multitooly mohou být velmi užitečným doplňkem vaší výbavy.

 

  • Repelent

 

Půjčovna lodí na Sázavě doporučuje sebou přibalit repelent. Vzít ho sebou v létě na cestu do přírody je vždy dobrý nápad. Repelent je však dvojnásob důležitý, pokud trávíte čas v blízkosti řeky nebo jiných vodních ploch, protože komáři si na vodácích smlsnou velmi rádi. Než si tedy sbalíte zavazadlo na letní vodní dovolenou, nezapomeňte na seznam povinné výbavy zařadit repelent. S repelentem si budete moci užívat pobyt v přírodě, aniž byste se museli obávat otravných komářích štípanců.

 

Napsat komentář