Základní informace o Garganu

Poloostrov Gargano omývá Jadranské moře a leží zhruba uprostřed Itálie. Správný název je Garganský výběžek. Lidově se mu ale říká ostruha italské boty.

Gargano je jedinečné pro svou zachovalou přírodu. Jelikož se jedná o krajinu s hornatým povrchem, okouzlí vás města na skalách, která vypadají jako z pohádky. Nejvyšší horou poloostrova je Monte Calvo, které je 1 055 metrů nad mořem.

V roce 1995 se stalo Gargano národní přírodní rezervací. Kousek od poloostrova jsou ostrovy Tremity. Ty jsou rájem pro potápěče a od roku 1989 se staly chráněnou podmořskou přírodní rezervací.

lesina-lago

Jezera v Garganu

V severní části Gargana se nachází dvě jezera, a to Lago di Lesina a Lago di Varano.

Letoviska na italské ostruze jsou proslulá svou křišťálově čistou vodou a plážemi, které se liší od severní Itálie tím, že na nich není až tolik turistů. A to i přesto, že Gargano ročně navštíví přes milion cestovatelů.

Najdete zde písčité i oblázkové pláže. Můžete na nich využít slunečníky, občerstvení i vodní sporty. Jestli ale hledáte menší zátoky, pak jste na Garganu správně. Díky skalám tady najdete útulné menší pláže. Některé dokonce ukrývají útesy natolik, že se na ně dostanete pouze tak, že doplavete.

Jižní část Gargana nabízí mnoho pláží, jak malých zálivů s oblázky nebo větších pláží s pískem. Pozor – ne všechny jsou přístupné všem. Například nejkrásnější pláží je Baia delle Zagare. Na tu se ale dostanou jen hosté dvou hotelů, které v této lokalitě stojí.

Gargano je místo vhodné hlavně pro ty, kdo netouží po davovém šílenství turistů. Dovolenou si užijí hlavně ti, co dávají přednost klidnější dovolené.

Turismus se v Garganu teprve rozvíjí. Stále zde přetrvává tradiční rybářství nebo dokonce výroba uměleckých předmětů.

Ubytování můžete najít v kempech a apartmánech na různé úrovni. Co se kempů týká, sbalte si s sebou stan nebo karavan a vaše dovolená v Garganu může začít. Ti, co touží po větším pohodlí, zde samozřejmě najdou i hotely.

Pokud se rozhodnete kromě pláží poznávat i okolí, jistě vás okouzlí domy s malými okny, které mají zabránit, aby dovnitř vniklo velké množství slunečních paprsků.

Napsat komentář