Gargano, zajímavá místa na výlet

Rodi Garganico, Peschici a Vieste – to jsou tři hlavní letoviska Garganského poloostrova.

Vieste

Vieste je město na padesát metrů vysokém vápencovém útesu. Určitě se vám bude líbit hlavní náměstí lemované palmami nebo pevnost postavená Fridrichem II., a to Castello Stevo. Tu dnes ale obývají vojáci, proto se dovnitř nedostanete. Při procházce křivolakými uličkami a palmovou alejí najdete mnoho hospůdek, kaváren a barů. Z Vieste se vypravte rybářskou bárkou k jeskyním. Ke každé z nich se váže nějaká legenda.

Peschici

Peschici je malinké pětitisícové městečko, které se stejně jako Vieste tyčí na mořském útesu. Okouzlí vás zdejší bílé domky a klikaté uličky, historické centrum a výhled na okolní města. Peschici je jedno z nejkrásnějších městeček Gargana.

Monte Sant´Angelo

Při návštěvě pobřeží se vydejte i do vnitrozemí. Zajímavé je poutní místo Monte Sant´Angelo. Podívejte se do poutního kostela archanděla Michaela. Schodiště uvnitř kostelíku vás povede dolů až do jeskyně, ve které uvidíte krásné oltáře.

Ostrovy Tremiti

Když vás omrzí cestování po souši, vydejte se lodí za poznáním na 22 kilometrů vzdálené ostrovy Tremiti. Vyplout můžete z Peschici, Vieste, Rodi Garganico nebo Manfredonie. Podíváte se na dva menší, téměř neobydlené ostrovy a dva větší , na kterých najdete i hotely. Kromě křišťálově průzračné vody vás možná překvapí, že i zde se nacházejí historické památky, například kostel Santa Marie a Mare na ostrově San Nicola.

Národní park Foresta Umbra

V oblasti Gargana se od roku 1991 nachází Národní park Foresta Umbra. Park vznikl proto, aby zachránil poslední lesy, v kterých žije řada divokých zvířat.

Aquapark

Děti jistě potěší menší aquapark Ippocampo poblíž Manfredonie. Hlavními atrakcemi jsou tři tobogány

Napsat komentář