Trajekty do Skandinávie vyplouvají vstříc zážitkům spojeným s krásnou přírodou a scenérií. Země toho ale může nabídnout mnohem více

Pokud milujete přírodu, Skandinávie vás nezklame. Norsko je toho zářným příkladem. Jezera, hory, řeky a krásná přírodní scenérie, na to vše v Norsku bezpochyby narazíte a budete si moci užívat ticha a relaxace uprostřed ničeho. Na místech, která působí, jako by se zastavil čas. Trajekty do Norska umožňují dobrodružným cestovatelům přesvědčit se o tamních krásách na vlastní oči.

Napadá vás, co vám cesta trajektem do Norska přinese? Kromě přírody může Norsko poskytnout ale také bohatý kulturní zážitek. Zejména těm, kdo mají rádi historii a chtěli by kráčet po stopách Vikingů. Vikingské nálety, které v Norsku trvaly celá dvě století, se postupně snižovaly po přijetí křesťanství králem Olavem Tryggyasonem v roce 994 našeho letopočtu.

etrajekty

Ve čtrnáctém století, konkrétně v roce 1397 bylo Norsko také včleněno do společné unie s Dánskem, která měla trvat čtyři sta let. Dalším důležitým historickým milníkem je pro Norsko rok 1814, kdy Norové odolali převodu země pod záštitu Švédska a rovněž přijali i novou ústavu.

Nacionalismus, který v Norsku v průběhu 19. století stále rostl, vedl k referendu v roce 1905. Toto referendum mělo za úkol vyřešit poskytnutí nezávislosti Norsku. To poté vyhlásilo neutralitu na začátku druhé světové války. Bylo ale obsazeno na pět let nacistickým Německem, od roku 1940 do roku 1945.

Objev ropy, stejně jako zemního plynu výrazně zvýšil norské ekonomické jmění. Tyto objevy se datují zhruba do 60.let 20. století. V současnosti je kladen velký důraz na výdaje v systému sociální péče a plánování na období, kdy zásoby ropy budou již vyčerpané.

Napsat komentář