Eppi_rady-cestovat_obrazek2

Tipy na romantický Silvestr pro dva

Konec roku klepe na dveře a vaše srdce nepochybně plesá při pomyšlení, jak rozdílně a bujaře se bude oslavovat Silvestr napříč zeměkoulí. Nechte se inspirovat tipy na ta nejkouzelnější místa planety a vyrazte za svátečním dobrodružstvím.

Anglická klasika v Londýně

Britská metropole patří k nejproslulejším destinacím, a to nejen při příležitosti oslav příchodu nového. Nicméně novoroční oslavy se zde pojímají skutečně ve velkém. Kromě vyhrazeného prostranství v okolí London Eye platí zákaz vypouštění petard, a tak se všechny oči tradičně ubírají k velkolepé světelné show v srdci Londýna. Tu vždy doprovází dechberoucí hudební doprovod, s nímž je ohňostroj dokonale synchronizovaný. Není divu, že se k této podívané nechávají zlákat návštěvníci ze všech koutů světa. Oblečte si košili, dodejte jí glanc doplňkem jako jsou manžetové knoflíčky, uvažte si ležérně kolem krku šálu a hurá do víru domova královny Alžběty.

Eppi_rady-cestovat_obrazek1

Romantika v Římě

Další evropskou destinací, jež se těší velké oblibě, je italský Řím. Své návštěvníky láká především možnosti prohlédnout si moderní formy oslav na pozadí starověkých skvostů. Italský temperament, vášeň a schopnost prožívat každičký okamžik naplno zde čiší ze všech koutů, proto patří město na seznam destinací, kde nejeden muž poklekne se snubními prsteny v kapse a zásnubním na dlani, aby se vyslovil své vyvolené. Jen stěží si lze představit okamžik s větší silou, než když si milenci přislíbí věčnou lásku, zatímco se za nimi nad Koloseem září jedna rachejtle za druhou.

Eppi_rady-cestovat_obrazek3

Oslavy s klokany

K nejikoničtějším silvestrovským výjevům patří majestátní ohňostroj nad impozantní budovou Opera House v Sydney. Samotné australské velkoměsto uchvátí každého svého návštěvníka. Je Mekkou moderní architektury, která spojuje funkčnost s uhrančivým půvabem, ladnými liniemi a světlem. Sydney díky promyšlenému činění stavitelů neustále září a hřejivé podnebí kupení endorfinů jen podporuje. Jen si to představte! Dopoledne se proháníte na vlnách na surfařském prkně, odpoledne obdivujete městskou zástavbu a večer se vám v očích odráží velkolepá světelná show, nad níž údivem vzdychá celý svět.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář