rady-cestovat-dovolena.cz_viasms_cz_nahledovy

Bez čeho se na dovolené rozhodně neobejdete?

Chystáte se vyrazit na vytouženou dovolenou a vrtá vám v hlavě pomyslný červíček? Snad na nic nezapomenete a zbytečně si pobyt nepokazíte… Pro jistotu jsme pro vás připravili několik praktických tipů.

Co nesmí chybět v kufru

Snažte se cestovat nalehko, protože příliš mnoho věcí znamená zbytečné kilogramy navíc. Vezměte si s sebou dostatek (ale ne celý šatník!) oblečení odpovídajícího charakteru. Nezapomeňte na nezbytnou kosmetiku, léky, sportovní pomůcky a aktivity, kterými se zabavíte v případě špatného počasí.

Přibalte si cestovní pojištění

Vyrážíte-li do zahraničí, pak rozhodně neriskujte a zaplaťte si komerční cestovní pojištění. A to i v případě, že již cestovní pojištění máte ke své kreditní kartě. Za pár desítek korun na den získáte vynikající ochranu, která se vám může hodit při nečekaných událostech. Zvažte také připojištění zavazadel, storna zájezdu a odpovědnosti – jakkoliv se vám jeví jako zbytečné, budete mít jistotu, že kdyby přeci jen došlo k maléru, nebudete v tom sami. Pojišťovna vám podá pomocnou ruku.

Mějte po ruce finanční rezervu

Jistě jste si naplánovali rozpočet a podle toho si s sebou berete adekvátní částku. Ale měli byste mít také finanční rezervu, která vám poslouží na nečekané výdaje, jako je doplatek za ošetření u lékaře apod. V některých zemích vám totiž nepomůže ani pojišťovna, protože se za zdravotní úkony platí předem a peníze pak dostanete zpětně v rámci refundace. Pokud se vám nepodařila ušetřit dostatečná částka, pomůže vám vhodně zvolená nebankovní půjčka.

rady-cestovat-dovolena.cz_viasms_cz_02

Rychlá půjčka nabízí elegantní řešení situace, kdy potřebujete menší částku (stovky až tisíce korun). Nemusí vás přitom stát ani korunu navíc – stačí se po ní poohlédnout u některého z poskytovatelů, v jejichž nabídce je půjčka online pro první klienty zdarma.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář