Slon v Keni

Kam se vydat na exotickou dovolenou?

Prahnete po poznání dalekých zemí, které vyzývají k bližšímu prozkoumání? Nemůžete se rozhodnout, kam vyrazit? Přijměte dva tipy stojící za úvahu! Řeč je o fascinující Keni a romantickém Portugalsku.

Proč vyrazit do Keni?

Pokud máte toulavé boty a dobrodružného ducha, jistě vás nadchne exotická dovolená v Keni. Tento africký stát je doslova nabitý zajímavostmi. Na vlastní oči spatříte nespočet plameňáků na jezeře a klusající pakoně ve stádu, jež měří i několik kilometrů. Odměnou vám bude nejen přehlídka nádherných zvířat, ale také relaxace na dech beroucích plážích Afriky.

Mombasa, velbloud
Velbloud v Mombase

Parádní výletní cíle

I odpočinek v Africe lze pojmenovat luxusní dovolená. O tom vás přesvědčí Mombasa se svým safari, podmořským světem, vodními radovánkami a lenošením na písečných kobercích. Mombasa je bez pochyby hlavní tepnou pobřežní lokality Keni. Jen si představte, že prozkoumáte podmořské safari. Resort Malindi uhrane nejen koupáním v moři, ale rovněž vodním národním parkem, kde má svou domovinu ohromná barakuda. Diani vás osloví vyhřátými plážemi, ale i stylovým dopravním prostředkem, velbloudem. Tsavo East a Tsavo West vám představí rudé slony a barevné vodopády.

Portugalsko, západ slunce
Západ slunce v Portugalsku

Portugalsko – romantické západy slunce v hlavní roli

Určitě se vám zalíbí zájezdy na míru do Portugalska. Ať už se rozhodnete pro romantickou, surfařskou či poznávací dovolenou, nešlápnete vedle. Ochutnáte delikatesní kávu, portské víno, bochánky z pudinku a projedete se všudypřítomným dopravním prostředkem, tramvají. Zavítáte do přírodního parku, Sintra – Cascais, kde se tyčí palác Pena. Čeká vás jedinečný výhled, a to jen pár kilometrů od Lisabonu. Konečně si vyzkoušíte adrenalinové surfování a zaposloucháte se do melancholické muziky fado. Těšte se i na bujarý noční rej. Na ulicích se tančí až do rána!

Napsat komentář