Telč v zimě

Telč i mimo sezónu

Kdo by si myslel, že je Telč krásná a stojí za návštěvu pouze v letních měsících tak se šíleně plete. Navštívil jsem Telč snad již v každém ročním období, v každém měsíci v roce a vždy mě něčím překvapí. Najdu si ubytování v Telči přímo na historickém náměstí a procházím se o objevuji co nového pro mě město přichystalo.

Dřív když jsem se ubytoval v Telči v jarních, podzimních nebo dokonce zimních měsících, nepotkal jsem žádné turisty, jenom domorodce. Večer byla Telč pustá a nebylo si ani kam zajít na dobrou večeři. Toto se mění. V posledních letech vidím, že to Telče už mimo sezónu nejezdím jenom já, ale i spousty turistů tuzemských i zahraničních. Večer je na výběr do které restaurace si zajít na večeři. A i kulturní program probíhá v Telči po celou sezónu.

Telč v zimě je krásná
Telč v zimě je krásná

Ubytování v Telči mimo sezónu

Ubytovat se v Telči mimo hlavní turistickou sezónu býval také problém. Většina podniků které nabízelo v sezóně ubytování v Telči bylo v mimosezóně uzavřené nebo jenom s omezeným provozem. Nyní je situace úplně jiná. I mimo sezónu si snadno zajistíte ubytování v Telči a to i přímo v centru, na historickém náměstí. Mým tajným tipem pro ubytování v Telči je penzion Hradební. Je přímo v historickém centru města a za přijatelné peníze mi poskytne stylové ubytování ve zrekonstruovaných pokojích. V přízemí penzionu je malý obchůdek s posezením kde si mohu koupit kvalitní kávu, moravské víno nebo pohlednice. Ráno si zde dávám skvělou snídani s čerstvým pečivem.

Pensino Hradební, ubytování v centru Telče
Pensino Hradební, ubytování v centru Telče

Již se mi zde také stalo, že jsem se zde setkal s lidmi kteří se stejně jako já opakovaně vrátili do Telče a ubytování si znovu objednali na tomto penzionu.

Rád se vracím do Telče když padá listí, provádí se výlovy rybníků, když je náměstí i okolí pokryté sněhem a nebo když rozkvétají v zámeckém parku první petrklíče, sněženky a pampelišky. V těchto chvílích je Telč také kouzelná a stojí za to ji navštívit. Najít si v Telči ubytování na víkend nebo jenom jednu noc a nasávat atmosféru tohoto krásného historického města.

Napsat komentář