side-1614109_1280

Španělsko – země moře, šunky a fotbalu

Léto je skoro za dveřmi a jistě mnozí z vás přemýšlejí, kam se vydat v blížících se dnech volna. Dnes je mezi lidmi velice populární moře a vše, co k němu patří. Není nad to se v klídku opalovat na pláži a relaxovat, večer se případně vydat do víru města. To je všechno hezké říkáte si, ale kam vlastně vyrazit, abyste si takto luxusní dovolenou pořádně užili. Nabízí se vám plno možností, ale mezi nejvyhledávanější destinace patří rozhodně Španělsko!

Tento obrovský stát, který se rozkládá na Pyrenejském poloostrově, vás jistě zaujme. A to nejen svým dlouhým pobřežím, dlouhým skoro 5000 kilometrů, ale například i svojí výbornou středomořskou kuchyní. Z geografického hlediska Španělsko leží mezi Francií a Portugalskem, přičemž z jedné strany je část pobřeží obklopena Atlantickým oceánem a ze strany druhé Středozemním mořem. Díky tak rozsáhlému přístupu k moři, zde najdete velké množství hotelů, do kterých každoročně zavítají sta tisíce návštěvníků, aby si užili místního moře. To je mimo jiné v letních měsících velice teplé. Co se týče výše zmíněného jídla, Španělé jsou přeborníci ve výrobě šunky. Koupit ji můžete ve specializovaných podnicích, které jsou cílem mnoha turistů z celého světa.

man-290186_1280

Pokud jste fanoušek fotbalu, tak také jistě víte, že Španělsko je velkou fotbalovou zemí. Především dva kluby pak patří ke světové špičce sídlící v Barceloně a v Madridu. Vy tak máte šanci spatřit v akci třeba Lionela Messiho nebo Cristiana Ronalda na vlastní oči.

Jestli tedy uvažujete o dovolené ve Španělsku, neváhejte. Rozhodně nebudete litovat, a to díky velkému množství aktivit, které zde můžete provozovat.

Napsat komentář