Dovolená přes internet

Chcete si vybrat prima dovolenou pro vás a vaši rodinu, a tak jednoho krásného dne vyrazíte do cestovní kanceláře. Listujete společně s prodejcem velkým katalogem, nabídka je opravdu pestrá. Dostáváte tolik informací o slevách, příplatcích, v tabulkách hledáte optimální typ ubytování a necháváte se unášet barevnými fotografiemi…

Jelikož se nechcete unáhlit, katalog si odnesete domů a znovu se do toho pustíte večer u kafe. Vybavíte s kalkulačkou a hromadou trpělivosti, abyste se prokousali tabulkami. Moudří z toho nejste a na pobočce pak zjistíte, že se cena stejně liší… Nakonec odcházíte po několika hodinách strávených v CK a nemáte buď zakoupenou žádnou dovolenou, nebo máte, ale nejste si vůbec jisti, že je to to, co jste chtěli… Trochu snazší byste to měli s pomocí cestovních agentur, které vám předvyberou optimální dovolenou dle vašich požadavků z nabídky několika cestovních kanceláří, porovnají celkové ceny a v případě sporů s CK mohou poradit, jak postupovat nebo vás přímo zastoupit.

Zkuste to on-line

Přesto můžete potížím s výběrem kvalitní dovolené předejít ještě lépe, když to zkusíte tentokrát po síti. Každoročně si přes internet koupí zájezd stále více zákazníků, v České republice je odhad cca 20% zájezdů, ve Evropské unii až kolem 40%. A vědí proč.

  • Nejenže cestovní kanceláře poslední dobou publikují dost detailní informace o každém zájezdu i na internetu prostřednictvím vlastních webových stránek, ale můžete využít i rady těch, kteří už v oné destinaci byli.
  • Vyhledávače vám dnes hravě najdou stránky cestovních nadšenců, kteří umístili spoustu praktických informací, zkušeností s CK nebo s podmínkami ubytování či kvalitou stravování.
  • Často je na stránkách cestovních nadšenců i diskuze, kde s dozvíte odpovědi na všechny své otázky. Máte-li konkrétní požadavky na průběh a kvalitu vaší dovolené, můžete se přihlásit do diskuze a na vše potřebné se vyptat.
  • Na internetu si většinou můžete nechat nezávazně vypočítat cenu on-line, takže hned víte, na kolik by vás zájezd přišel.
  • Zájezd si pak můžete také zarezervovat on-line, což vám prakticky zabere jen několik minut vašeho času, veškeré papírování za vás pak vyřídí prodávající agentura.

Napsat komentář