prague-1168302_640

Služební cesta v Praze? Nezapomeňte na příjemné zázemí

Pravděpodobně jste to už někdy zažili. Čeká vás služební cesta v hlavním městě. Máte spoustu práce, připravujete se na důležité schůzky, dáváte dohromady všechny podklady a příliš nestíháte. A do toho za vámi přijde asistentka šéfa, že si musíte v Praze sehnat ubytování.

A co s tím?

Pokud Prahu příliš neznáte a spíše se bojíte, že v ní rychle zabloudíte, tak je základní rada jednoduchá. Najděte si hotel u metra nebo tramvaje, kterými se snadno dostanete do vašeho zaměstnání, na místo schůzek nebo k obchodnímu partnerovi. Zároveň by se ale tato zastávka neměla nalézat přesně na opačném konci Prahy – ztráceli byste tak zbytečné množství času na cestách.

Zároveň se ale vyhněte i skutečnému centru Prahy, hlavně v případě, že nevyhledáváte davy, máte raději klid a v noci se budete chtít vyspat.

Vyzkoušet můžete například některý z hotelů na Letné. Z nedaleké stanice metra Vltavská můžete dojet metrem na autobusové nádraží na Florenci či na Hlavní nádraží v Praze. Tramvají se rychle dostanete na Malou Stranu, na Hradčany, do Karlína i na Staré Město – například do Revoluční ulice a okolí náměstí Republiky. Tyto spoje přitom jezdí i v noci či velmi brzkých ranních hodinách.

masaze

Po práci odpočinek

Poloha hotelu samozřejmě není jediné kritérium, podle kterého vybírat ubytování. Stejně velkou roli hraje i vybavení a služby, které tu budete moct využívat.

Jestliže předem víte, že budete potřebovat pracovat i večer po pracovní době, ověřte si, že hotelové pokoje disponují wi-fi, stejně tak by se v nich měl nacházet psací stůl.

Podobně důležité jsou ale i možnosti odpočinku. Pokud dokončíte večer vaši práci, není nic lepšího, než si zajít na dobrou večeři a sklenku vína v hotelové restauraci, dopřát si masáž, nebo se jednoduše „naložit“ do vířivky. Zavčas se proto dívejte, zda vám bude nabídka zvoleného hotelu vyhovovat.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář