dachstein-west-c-schaufler-jpg_800_600_773f2e756af5e658e4afe4d0b5efb29f

Lyžování v Rakousku – zimní pohádka pro každého

Vánoce už pomalu ale jistě klepou na dveře a spadlo i pár vloček, na pořádný sníh si u nás ale ještě budeme muset počkat. To v sousedním Rakousku už je sezóna v plném proudu a po svazích se jistě prohánějí i čeští lyžaři. Užijete si letos pořádné lyžovačky i vy?

České hory zkušeným lyžařům nestačí

Máte pocit, že už vám Špindlerův Mlýn nestačí? Naše hory pro skutečné lyžaře opravdu nepředstavují velkou výzvu. Naštěstí máme Alpy doslova na dosah ruky – zvláště ti z nás, kteří bydlí na Moravě. Možná se domníváte, že se lyžování v Rakousku nemůže rovnat třeba Francii nebo Itálii, ale nenechte se mýlit. Tamější střediska co do vybavenosti nijak nezaostávají za „exotičtějšími“ destinacemi a i jinak má země co nabídnout. Malebná horská údolí s přívětivými chatami, luxusní hotely, které nabídnou wellness i další druhy vyžití, výborné podmínky pro sjezdování, běžkování i snowboard a na večer chutný horký punč – od toho všeho vás dělí jen pár hodin cesty. Proto si tak můžete splnit svůj zimní sen i tehdy, pokud vám šéf nedá pořádnou dovolenou. Do Rakouska si lze snadno vyrazit i na víkend nebo na jediný den plný zážitků.

dachstein-west-2-jpg_800_600_773f2e756af5e658e4afe4d0b5efb29f

Za lyžováním jedině se skipasem

Jestliže nemáte zrovna peněz na rozdávání, nezoufejte. Lyžování v Rakousku se skipasem se finančně vyplatí a lze objektivně říct, že si je může dovolit téměř každý. K dostání je mnoho druhů skipasů, z nichž si můžete vybrat jednak podle délky pobytu, jednak podle toho, co vše zahrnují. Některé vám umožní vstup do desítek areálů třeba i na celou sezónu a mohou skrývat i další bonusy. Oblíbené je například večerní lyžování.

dachstein-west-1-jpg_800_600_773f2e756af5e658e4afe4d0b5efb29f

Specializovaná CK vám poskytne zázemí

Přemýšlíte, jakým způsobem se do Rakouska vydat? Na vlastní pěst to zkoušet nemusíte. Mnoho cestovních kanceláří nabízí výhodné zájezdy, které mohou zahrnovat celý balíček služeb. Kromě dopravy a ubytování jsou to právě výše zmíněné skipasy, cestovní pojištění, půjčení lyží přímo na místě za nižší cenu atd. Raději než giganta mezi cestovními kancelářemi, který nabízí zájezdy do celého světa, si vyberte specializovanou CK. Ty většinou disponují velkými zkušenostmi se zemí, do níž míříte. Specialistou na Rakousko je u nás cestovní kancelář Traveller. Lyžování Rakousko zajišťuje již od roku 1990 a je v tom skutečně dobrá. Jestliže se ještě v rakouských destinacích nevyznáte, sázkou na jistotu pro vás bude Nassfeld, na jehož prosluněných svazích již ucítíte vůni Itálie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář