tignes-01

Lyžování ve Francii. Kam vyrazit?

Příležitostí kde lyžovat ve Francii je opravdu dost. Francouzská část Alp nabízí výborné lyžařské podmínky pro začátečníky i hodně pokročilé. Lyžařská střediska leží poměrně blízko u sebe a každé z nich nabízí něco trochu jiného. Podívejte se na 4 tipy na povedená lyžařská střediska.

Tignes

Lyžování ve Francii může znamenat poznávání krás Savojských Alp. V případě Tignes se jedná o komplex pěti lyžařských středisek. Celková délka sjezdových tratí se pohybuje okolo 300 kilometrů a jsou zde sjezdovky všech obtížností. Lákavou zajímavostí je tunelová lanovka, se kterou se dostanete až do výšky 3030 m. n. m.

Les MeŽnuires, Savoie
Les MeŽnuires

Les Menuires

Dalším oblíbeným střediskem je Les Menuires, kde na vás čeká dostatečné množství sněhu po celou sezónu na přibližně 160 kilometrech udržovaných tratí všech obtížností. Na vrcholy vás vyveze 28 lanovek a vybírat můžete ze tří druhů skipasů pro neomezené lyžování v různých oblastech. Na své si přijdou i běžkaři, pro které je připraveno 28 kilometrů upravených cest.

les2alpes_2_big
Les 2 Alpes

Les 2 Alpes

Ale to není všechno. Lyžování Francie nabízí i další skvosty, jako je Les 2 Alpes, kde si na své přijdou nejen lyžaři, ale i milovníci freeridu a snowboardingu. V tomto středisku se nachází 225 kilometrů sjezdových tratí. Obohacení najdete v překážkách pro triky na snowboardu. Zábavu si zde užijí nejen milovníci adrenalinu, ale i rodiny s dětmi.

Val Thorens
Val Thorens

Val Thorens

Val Thorens je nejvýše položené lyžařské středisko ve Francii. Je zde bohatá nabídka restaurací, ubytování, kaváren a občerstvení pro unavené lyžaře po brázdění přibližně 150 kilometrů upravených tratí v různých obtížnostech. Zajímavým zážitkem může být noční sjezd s loučemi či jízda na saních a bobech po 6 kilometrů dlouhé trati. V budově sportovního centra je možné využít i jiné aktivity, jako je například volejbal, pozemní hokej, horolezecká stěna nebo squash.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář