Provence na kole je naše srdeční záležitost

Se svým mužem velmi rádi cestujeme a poznáváme nová a zajímavá místa. Právě i zájezd byl místem, kde jsme se poprvé setkali a kde naše láska započala a trvá již neuvěřitelných patnáct let. Ptáte se, kde jsme si padli do noty? Bylo to na překrásném místě, které je úžasné nejen v tom, že zde mají skvostné vinice, které plodí luxusní vinné hrozny pro ještě luxusnější víno, ale také levandulová pole, řeku Le Gardon, která přímo vyzývá k romantické projížďce, a také majestátní a neokoukané pohoří Luberon, ano mluvím o Provence. Na kole, tedy na výletě na něm, se tak na tomto místě před patnácti lety stalo to, že jsme se do sebe s Milanem zamilovali a každý rok se na toto místo pravidelně vracíme. O tom, že je toto místo naší srdeční záležitostí snad není ani třeba dlouze polemizovat.

Cyklistický zájezd se proměnil v romantickou cestu

Tehdy jsme na cyklistický zájezd vyrazili na vlastní pěst a na svých cestách si opravdu sáhli na dno, jelikož oba milujeme sporty a cyklistiku vůbec, nemohli jsme naše kola nechat doma ani v případě, kdy se mělo jednat o výlet na vinice této krásné destinace. Ovšem po tom, co jsme si k sobě po čtrnácti dnech v Provence na kole našli cestu, jsme svá milá kola na pár dní odložili a užívali si pěší turistiky, která je méně náročná a navíc absolutně romantická. Hovořit o tom, jak procházíte historickými městečky této destinace a narazíte na starobylé a nádherné městečko Gordes, kde si v restauraci objednáte lahev místního vína a kocháte se vůní levandule, je naprosto zbytečné, protože, kdo to nezažil, jako by nebyl. Na tuto romantickou cestu rádi vzpomínáme dodnes.

Řeka Le Gardon patří mezi naše nejoblíbenější

Každý rok se vydáváme se svým mužem zpět na místa, kde započala naše láska a objevujeme u toho spoustu dalších zajímavých míst, která jsme doposud neměli tu čest poznat blíže. I když už máme Provence na kole a nejen to, projetou snad téměř celou, vždy se zastavíme u překrásné řeky Le Gardon, která patří mezi naše nejoblíbenější, jelikož zde můžeme, vyrazit na kajaku pod překrásný Pont du Gard a večer se zde i vykoupat. Věřte nebo ne, ale nic romantičtějšího neznám.

Napsat komentář