the-giant-mountains-1020604_1280

Špindlerův Mlýn – dovolená v perle Krkonoš

Dumáte nad tím, kam vyrazit na dovolenou s dětmi? Potřebujete dobít baterky a odpočinout si v nitru přírody? Dejte přednost návštěvě Krkonoš a prozkoumejte její dominantu – Špindlerův Mlýn s nedalekou horou Sněžkou. Říká se totiž, že kdo nebyl na nejvyšší hoře České republiky, není Čech!

Pár slov na úvod

Věhlasné turistické středisko Krkonoš leží v okrese Trutnov a dříve se mu říkalo Spindlermühle, to kvůli mlýnu. Kdysi se obec jmenovala Svatý Petr, dnes se tak nazývá jedna část města. První zmínka o Špindlu pochází z počátku 16. století. V té době bylo místo poseto jen pár chalupami, dnes zde najdete penziony Špindlerův Mlýn. Významné turistické a lyžařské letovisko se pyšní unikátními podmínkami pro zimní sporty, které trvají až 5 měsíců. Pohovíte si na 14 lanovkách a vlecích a užijete si parádní lyžovačku na Medvědíně, Horních Mísečkách i Labské. Léto je spojeno s koupáním, turistikou, cyklistikou i adrenalinovými sporty.

Co vidět ve Špindlu?

Prima ubytování zajistí apartmány Špindlerův Mlýn, které jsou ideálním výchozím bodem pro výlet k prameni Labe a největšímu vodopádu v České republice. Pramen Labe – Labská louka upoutá kamennou zídkou, kde je umístěno 26 barevných znaků měst. Těmito městy Labe protéká. Na vrcholu počítejte s panoramatickými výhledy a prohlídkou Pančavského vodopádu, jež je vysoký neuvěřitelných 148 metrů.

Sněžka a Labská přehrada

Jako turisté nesmíte minout Sněžku, na kterou se dostanete lanovkou i pěšky. Jakmile na ni vystoupáte, budete jako na obláčku. Další zastávkou je dechberoucí přehrada na Labi. S kočárkem jste tam i zpátky za dvě hodiny, což je super! Užívejte si vodní rej v aquaparku i dobrodružství na bobové dráze a v lanovém centru. Večer oceníte pohodlné ubytování ve Špindlerově Mlýně. Zavítejte do nejvyšších hor České republiky a načerpejte novou energii!

Napsat komentář