prague-433979_1280

7 klíčových důvodů, proč navštívit Prahu

Tisíce lidí míří ročně do hlavního města České republiky. Jaký k tomu mají důvod? Pokladnice památek architektury nabízí bujarý noční rej, tep dob dávno minulých, dětské atrakce, výborná česká piva a nostalgická posezení v kavárnách.

Historické a technické památky

Stověžatá matička Praha nemá stovky, ale tisíce věžiček a věží. Nesmíme zapomenout na románské kostely, gotické chrámy, secesní paláce, podzemní cesty a zahrady či parky. Praha, to je labyrint architektonických stylů. Pražský hrad, chrám Matky Boží před Týnem, Obecní dům, Strahovský klášter, Staronová synagoga, Karolinum i Tančící dům jsou jasnými důkazy. Kroky turistů vedou k technickým klenotům, jako jsou pražské podzemí, Nuselský most, větrný mlýn Větrník, Křižíkova fontána i Petzoldova vápenka.

Zábava pro všechny generace

Hlavní město ve středu Evropy milují i rodiny s malými dětmi. Vždyť mohou navštívit pražskou ZOO, ke které se dostanou parníkem po Vltavě. Zaujmou prohlídky Muzea hraček, sbírky panenek Barbie a parní lokomotivy v Národním technickém muzeu. Skvělou zábavu slibují jízda historickou tramvají i pojídání dobrot z vyhlášené Erhartovy cukrárny. Milovníci hudební scény nebudou také zklamáni. Pop, rock, jazz i klasika jsou na denním pořádku. Koncerty se konají v Rudolfinu, Obecním domě, mnoha kostelech či klubech Roxy, Akropolis, MeetFactory i Karlovy lázně.

Výhled na perly architektury k nezaplacení

Než si rezervujete ubytování v Praze, upřednostněte hotel Václavské náměstí s unikátními výhledy na nespočet věží a věžiček. Budou dechberoucí v létě i v zimě. Neodolatelná je i podívaná z věže sv. Víta. Lze jmenovat Petřínskou rozhlednu a vyšehradské hradby. Když si zvolíte správný hotel v centru Prahy, budete mít blízko do historických zahrad a parků, ochutnáte nákupní horečku v Pařížské ulici či v Palladiu, posnídáte ve slavných kavárnách a posedíte u piva U Pinkasů anebo U Jelínků.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář