saint-petersbourg-1936035_1920

Poznávací zájezdy – poklady historie a romantika

Když se řekne poznávací zájezd, člověk si představí seznámení s unikáty architektury. Nejinak tomu není ani ve sladké Paříži. Toto smyslné město si oblíbili géniové hudby, spisovatelé a básníci. Právě zde čerpali nové informace pro svá veledíla. Dnešní turista si ihned zamiluje přeslavné budovy, moderní čtvrti, klasické hospody, nákupní centra i prvotřídní restaurace. Hlavní město Francie je vyhledávané pro své šperky architektury, jako jsou Eiffelova věž, Sacré-Coeur, Invalidovna i katedrála Notre-Dame. Kroky turistů vedou do stylových kaváren, luxusních podniků i čajoven. Jen kousek od metropole najdete Versailles, Fontainebleau, Chantilly i Disneyland.

Magický a pohádkový Petrohrad

Většina milovníků cestování ví, že je Petrohrad druhým největším městem rozlehlého Ruska. Žili zde Dostojevskij i Puškin. Půvabný kolos leží na řece Něvě a ukrývá delikatesní drahokamy architektury, nádherné parky, muzea i romantická zákoutí. Zájezd do Petrohradu vás zavede do světoznámé Ermitáže. Skvělý zážitek slibuje vyjížďka po řece Něvě. Izmajlovský chrám Nejsvětější Trojice se Sloupem slávy vám vezme dech. Kroky turistů vedou ke katedrále svatého Izáka a k Petropavlovské pevnosti. Nadšenci opery a baletu si přijdou na své v Mariinském divadle. Petrohrad poznávací zájezd, to je také ochutnávka pelmeňů, pirožků, kaviáru i palačinek.

Andělský Řím není jen město zamilovaných

Mezi nejnavštěvovanější evropská města patří majestátní Řím, který nabízí přehlídku jedinečných historických pokladů. Dominantou metropole je Koloseum, největší římský amfiteátr. Konaly se zde gladiátorské hry i hony na zvířata. Vaše oči spatří také baziliku sv. Petra na Svatopetrském náměstí. Odtud vydává papež o Velikonocích a Vánocích požehnání. Za zmínku stojí rovněž Pantheon, Forum Romanun, Andělský hrad a četné fontány. Už jste se rozhodli, kam letos na poznávací zájezd?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář