Na výlet do Ostravy? Nebudete litovat

Kdo by tu a tam nechtěl vybočit z reality všedních dní? To se velmi dobře daří cestováním. Sebrat se a vydat se na cesty neznámo kam. A nemusíte hned opouštět hranice naší země. Zajímavá místa najdete i v ní samotné.

Například v takové Ostravě. Metropoli, která už dávno není jen tím černým, špinavým a omšelým městem, v němž je obyčejné nadechnutí se z plných plic hazardem s vlastním zdravím. Naopak, hlavní město Moravskoslezkého kraje zažívá to pravé znovuzrození. Ostrava se jaksepatří zelená a i jinak vybarvuje.

Doly, hutě, ale i parky a koncertní síně

Nezapíráme, že panorama Ostravy stále zdobí slavné doly a hutě. To se už zřejmě nezmění. Ale také v ní najdete divadla, galerie, muzea, kluby a koncertní síně. Stejně jako parky, vodní a sportovní areály. Vaší pozornosti by neměla ujít Moravská Ostrava, což je pulzující srdce centra města s Prokešovým náměstím, Husovým sadem a katedrálou Božského Spasitele.

Vítkovice a dělnické kolonie

Za návštěvu stojí i Masarykovo a Jiráskovo náměstí, most Miloše Sýkory, radnice či divadlo Antonína Dvořáka. Zajímavé jsou ale i průmyslové čtvrti Vítkovic a dělnické kolonie. Jinou tvář pak nabízí Ostrava židovská.

Město mnoha tváří

Víte, že Ostrava také byla městem nevěstinců? Nebo že se tu pražila vynikající káva a do tamních kaváren s oblibou chodili Jan Werich a Oldřich Nový? A pokud v sobě nezapřete dobrodruha, vydejte se na stezku s tematickým zaměřením. Na jeden den se tak můžete vžít třeba do kůže horníka. Ostrava je zkrátka městem mnoha tváří.

Kde se ubytovat? Kde jinde než v bývalé šachtě

A kde se v Ostravě dobře ubytovat a najíst? Možností máte samozřejmě nespočet. Zadejte do svého vyhledávače pojmy hotel Ostrava nebo restaurace Ostrava a vyberte podnik, který vám bude nejlépe vyhovovat. Naším osobním doporučením je každopádně hotel Jan Maria, který se nachází v samém centru města. Spolu se svou strategickou polohou hotel vyniká i svým umístěním v objektu bývalé šachty. Pro Ostravu byste tak těžko hledali příznačnější místo.

Napsat komentář