Na dovolené v Řecku bude spokojený každý

Toužíte se svým partnerem po válení se na pláži, jenže vaše dcera by raději objevovala památky a syn si chce užít noční život? V Řecku není nic nemožné. Vydejte se sem s celou rodinou, na svou si přijdete všichni.

Řecko je jednou z oblíbených turistických destinací, potkat tady občas můžete i hollywoodské hvězdy. Pro Čechy je tato země dobře dostupná, létá se sem jak z Prahy, tak z Brna (aspoň do některých částí). Navíc se jedná o členský stát EU, takže vám pohodovou dovolenou v Řecku nezkazí ani zjištění, že máte propadlý pas – cestovat sem lze na občanský průkaz.

Čisté pláže a průzračné moře

Toužíte si lehnout na pláž a týden se ani nehnout? Pak se vydejte například na Zakynthos. Tento ostrov patří k nejkrásnějším v celém Řecku a najdete tu proslulou pláž Navagio s vrakem lodi. Dostat se sem dá pouze po moři, nicméně je to místní atrakce, již prostě musíte vidět. Takové pláže z bílého písku a drobných kamínků s průzračně modrým mořem však najdete po celém ostrově.

Dále je vhodnou lokalitou pro milovníky moře třeba i oblíbené Korfu. Mnozí tvrdí, že ani Karibik tomuto zelenému ostrovu nesahá po kolena. Korfu se ve skutečnosti nachází nedaleko od Zakynthosu a také on oplývá přenádhernými plážemi a bujnou vegetací.

orthodox-165084

Památky starověkých civilizací

Chcete-li trávit čas nejen na pláži, ale také hledáním památek, vydejte se poznat Krétu. Tento záhadný ostrov skýtá spoustu zajímavého – jmenovitě třeba první evropský zákoník vytesaný do kamene, palmovou věž, nejdelší soutěsku v Evropě či přístav Rethymno v benátském slohu.

Nejvíce historicky významných staveb pochopitelně uvidíte v samotném hlavním městě Athénách. Není problém dovolenou zahájit tady a pak se přemístit do nějakého letoviska s plážemi a mořem.

Řekové jsou k turistům velmi přívětiví, téměř celé Řecko se o prázdninách mění na turistickou destinaci a žije to tady ve dne i v noci. Nuda rozhodně nehrozí.

Napsat komentář