5 věcí, které přibalit do batohu na túru do hor

Návodů, co zabalit na túru do hor můžete najít nespočet. Ale co zabalit, abychom co nejméně ubližovali životnímu prostředí? Pojďme se rozloučit s vykukujícími odpadky mezi mechy a kapradím v lesích i na našich fotkách. S igelitovými pytlíky, které vítr snadno zavane i do těch nejodlehlejších míst. Jak na to? Stačí začít u sebe. Jako to udělal Martin a Pavel z econea.cz, kde na vás čeká kupa alternativní a zdravé inspirace…

Právě balíte a váháte, zda máte všechno, co se může během výletu v horách hodit? Funkční oblečení, které vás nezklame a botky, které vás podrží jsou již připravené v pozoru. A nyní už jen ty drobnosti, které by neměly chybět v batohu?

Zabalte na túru do hor ekologicky a zdravě, jako každodenní hrdina

Seznam věcí, které zabalit na túru do hor se bude lišit podle délky pobytu, období a počasí. Ale samozřejmě také podle toho, zda vyrážíte pod stan nebo podnikáte výlety z horské vesničky.

Mrkněte na 5 věcí, které by v batohu neměly chybět, pokud vyrážíte na túru do hor – sami, s rodinou nebo s partou přátel.

1. Pitný režim se musí dodržovat! Equa lahev bude skvělým parťákem

Voda je základ života, a v batohu na túru samozřejmě nesmí chybět. Nejlépe na dobře dostupném místě, aby byla vždy po ruce pro doplnění tekutin. I když se může zdát, že v horách je chládek a tolik se nepotíte, tekutiny jsou důležité!

econea-lahev-equa-active-matova

Ještě neznáte Equa lahev na pití z borosilikátového skla? Z té budou hory přímo jásat, není to totiž PETka. Už žádné další povalující se plastové lahve v okolí ani toxické látky ve vašem pití. Cože, s lahví ze skla do hor? No jasně. Borosilikátové sklo je velmi odolné vůči otřesům i teplu, takže žádné strachy a vodu vždycky při sobě.

2. Pozor na červené nosy – opalovací krém je nutností i v horách!

Že když je v horách chládek a fouká vítr, tak to sluníčko nepálí? Ejhle, pálí! A často i mnohem více než u moře. Čím výše jdete, tím více pálí. A v některých místech se také ztenčuje ozonová vrstva, která nás částečně chrání. Nezapomeňte proto přibalit – a hlavně použít – opalovací krém s dostatečným ochranným filtrem UVA i UVB. Jako doplněk proti sluníčku se budou hodit také sluneční brýle a balzám na rty.

3. Sváča nesmí chybět, ale igelitové pytlíky nechte doma

Túry v horách mohou být fyzicky náročné a vysilující, proto je třeba doplňovat energii. Nejlépe po domácku připravenou vydatnou svačinou ve vlastní krabičce. Tu si totiž z hor zase rádi odnesete pěkně domů. Igelitové pytlíky tak nedostanou šanci poletovat si s větrem o závod. A na ty nejmlsnější jazýčky určitě vyzrají zdravé energetické tyčinky.  

econea-energeticka-tycinka-lifebar-plus-raw-vegan-bio-tycinka-lifefood-s-macou-a-baobabem

4. Horská příroda s GPSkou

Ztratit se v horách sice může znít jako dobrodrůžo, ale jen na malou chvilku. Abyste se takovému nechtěnému cíli vyhnuli a ušetřili pátrací akce, vezměte s sebou chytrý telefon (pro jistotu i powerbanku) nebo GPSku. Ti, kteří své výlety často rádi protáhnou by měli přibalit i čelovku.

5. Rezerva pro zahřátí se vždycky hodí

Počasí umí být nevyzpytatelné, přesto se vyplatí věnovat pozornost předpovědi v souvislosti s obdobím, kdy do hor vyrážíte. Na základě toho přibalte nějaký ten kousek oblečení navíc. Suché tričko, hřejivá mikina nebo nepromokavá bunda vás mohou zachránit od následného prochladnutí.

Zabalte vše potřebné, ale nechte za sebou jen stopy. Hory vám poděkují…

Je smutné pozorovat, jak se krajiny umí zaplnit odpadky během pár let, ba někdy i pouhých sezonních měsíců. Pojďme s tím něco udělat, ať si krásy hor mohou užívat i další generace. Aby nám cesty lemovaly stromy a nedotčená příroda bez odpadků. Kluci z econea.cz jsou zastánci toho, že stačí udělat první malý krok a rádi to předávají i dále. Proto v jejich online obchodu můžete najít spoustu vychytávek a maličkostí, které pomáhají k udržitelnosti životního prostředí a zdraví.

Napsat komentář