44

Maďarské lázně Bük nabízejí poklidné prostředí a široké možnosti léčebných procedur

Za zdravotním pobytem nemusíte vyrazit jen do tuzemských měst. Za pozornost stojí i lokality mimo Českou republiku. Velmi oblíbené jsou termální lázně ve městě Bük na severozápadě Maďarska.

Do Büku to našinec nemá nijak daleko. I ze západočeské metropole Plzně je to cesta dlouhá jen něco málo přes 500 kilometrů, což se dá autem zvládnout během 4 hodin jízdy. Ještě lepší a kratší trasu samozřejmě máte, pokud vyrazíte třeba z Brna.

A proč se vůbec na wellness pobyt do Büku vydat? Jde o jedno z nejznámějších evropských lázeňských měst, v němž se nachází perfektně zařízené wellness středisko a celá řada špičkových hotelů, mezi nimiž vyniká například hotel Piroska.

49

Městské lázně využívají léčivých minerálních pramenů

Lázně fungují teprve od šedesátých let minulého století, přesto si rychle získaly věhlas. Zdejší minerální voda pomáhá léčit například nemoci spojené s trávicím ústrojím. Lázně a vodní léčba pak účinně přispívají k odstranění bolestí kloubů a svalstva, byly prokázané také příznivé účinky při nemocích dýchacích cest.

Maďarsko jako země má co nabídnout i z hlediska turismu. Už samotné město Bük ve vás zanechá uklidňující dojem. Pokud se rozhodnete trávit čas aktivně, stačí si zajet do Budapešti, kde se nachází spousta zajímavostí a historických staveb, které jako cestovatelé určitě oceníte.

V hotelu Piroska najdete příjemné zázemí

Z hlediska ubytování je Bük poměrně příznivě naladěný. Tak například zmíněný hotel Piroska nabízí více než 200 lůžek. Součástí hotelu je wellness centrum, po dohodě je ale samozřejmě možné navštívit i městské lázně, kde si můžete zajistit veškeré zdravotní procedury s odbornými personálem.

Bük je ideální destinací nejen pro zdravotní pobyt. I taková dovolená s dětmi zde může být velmi příjemným zážitkem, na který budete rádi vzpomínat ještě dlouho po návratu domů. Zájezdy můžete objednávat u cestovní kanceláře Kareta Tour, která nabízí i pobyty v dalších oblastech Maďarska.

Napsat komentář