Naplánujte si zimní dovolenou v předstihu

Léto je nenávratně pryč a my už jsme přivykli sychravému nevlídnému podzimnímu počasí. Proto většinu asi nezaskočí pomýšlet pomalu na zimní dovolenou. Někdo má rád vše předem naplánované, aby se vyhnul cestovní horečce a zbytečným stresům. Navíc máte-li rodinu, je třeba se přizpůsobit také vašim školákům a zimní dovolenou naplánovat na dobu, kdy i oni mají volno. Proto již nyní najdete rozsáhlou nabídku zimních dovolených v každé cestovní kanceláři.

Můžete vyrazit i na poslední chvíli

Jednu nevýhodu dlouhodobé plánování ale přece jen má, neporučíte počasí, takže se vám může splnit sen a vy prožijete na horách úžasný týden lyžování bez jediného mráčku na nebi nebo naopak nevylezete z penzionu, protože vám celý pobyt proprší. Pokud něco takového odmítáte riskovat, můžete si zimní lyžovačku zařídit na poslední chvíli podle aktuálního počasí. Informace o aktuálním počasí a také předpověď na nejbližší dny v celé řadě evropských lyžařských lokalit najdete na lyžařském portálu SNOW, který neustále aktualizuje všechny informace pro sjezdové lyžování, abyste vždy na webu našli čerstvé informace.

Kam vyrazit na sjezdovku

Velmi důležitá je volba cílové destinace. Samozřejmě můžete vyrazit na tuzemské hory, v takových Krkonoších či na Šumavě je skutečně nádherně. Pokud však toužíte po zahraničních horách, můžete vyrazit do Alp, navštívit Dolomity apod. Stačí si vybrat, zda jako rodina upřednostňujete klidnější lokality a menší lyžařská střediska nebo naopak jako společenský tvor vyhledáváte rušné sjezdovky a bohatý noční život ve větších lyžařských střediscích, kde je v sezóně skutečně hlava na hlavě.

Výběr zimní dovolené podle ceny

Pro výběr je rozhodující samozřejmě také cena. Ovšem nesoustřeďte se pouze na ceny ubytování, podstatné jsou také ceny skipasů, které budete denně využívat. Chcete-li dopředu porovnat ceny a cílovou destinaci vybírat i podle toho, jak draho vás vyjde ubytování a skipas, poradí vám chytrý on-line přehled lyžařských středisek srovnaný podle cen.

Napsat komentář