Netradiční dovolená, zkuste karavan

Cestování obytným autem nebo karavanem, takzvaný karavaning je výborná šance všech vyznavačů nezávislosti a volnosti, které vám přinese mnoho nových zážitků. Pronájem si raději rezervujte předem na vámi zvolený termín.

Vybrání karavanu nebo obytného vozu nemusí zůstat jenom na vás, určitě vám půjčovna obytných přívěsů ráda poradí, který vůz je vhodný právě pro vás. Rozhodně si tuto levnou možnost cestování, kdy ušetříte za ubytování, vyzkoušejte.

Karavan a pocit nezávislosti

Pocit, že nejste na nikom závislí, vám přináší nekonečnou volnost a svobodu. Vy sami si vždy určíte, jak bude vypadat vaše dovolená. Máte tak možnost volně kamkoliv cestovat a měnit své plány podle libosti. Pokud vyrážíte k moři, nemusíte například trávit celý týden pouze na jedné pláži. Karavan vám dopřeje možnost jich navštívit hned několik. Všude můžete libovolně prozkoumat i okolí místa, kam jste právě dorazili.

Vždy si vezete všechno sebou, nemusíte tahat kufry. Existují i vozy, které jsou natolik prostorné, že si můžete sebou vzít i horské kolo či dokonce skútr. Dobrá půjčovna karavanů vám poradí s výběrem. Komfortní bydlení a luxusnější obytné vozy jsou také vybaveny vlastní klimatizací a topením. Na dovolené u moře si kdykoliv pustíte klimatizaci a příjemně se ochladíte. V létě se vám bude určitě hodit lednice a mrazák. Při cestování v zimě můžete navštívit různá místa i sjezdovky, a večer se zahřejete ve vyhřátém mini domku na kolech, ve kterém je k dispozici vše, co potřebujete. Postel, kuchyňku, vařič, sprchu, sociální zařízení, postel a hlavně vytoužené teplo.

Obytný vůz se zárukou

Půjčovna obytných vozů a karavanů má své vozy pravidelně servisované, s havarijním pojištěním, čisté a připravené na cesty pro krásnou dovolenou. Po celé Evropské unii vám stačí řidičský průkaz skupiny B. Pokud váha celé soupravy, tedy aut a obytného karavanu nepřesáhne 3500 kg, skupinu E nepotřebujete.

S obytným vozem nebo karavanem můžete zastavit i mimo kemp. Jestliže se při cestování nechcete spoléhat pouze na kempy, máte rádi soukromí, klid a vlastní organizaci času, komfortní karavany jsou pro vás jako stvořené. Pokud nepotřebujete k dispozici zázemí kempů, využijte STPL, takzvaný Stellplatz, kde je můžete využít zdarma, někdy za mírný poplatek přenocovat, doplnit si vodu nebo dobít baterie. STPL jsou většinou určená pouze pro obytná auta, ale někde je možnost zastavit i s delší soupravou auta, tedy i s obytným karavanem.

Napsat komentář