37260-liptov

Liptovský region, spojení krásy hor a vody

Liptov je unikátní region na severu Slovenska a je turistickou destinací číslo jedna v zimě i létě. Na poměrně malém území najdete jedinečnou rozmanitost přírody, kulturní a historické památky. Jedinečný je i svými moderními aquaparky, které stojí po náročném dni v horách nebo na sjezdovce za Vaší návštěvu.

Poznejte krásy Liptovské přírody, nebo se vydejte na lyže do nejoblíbenějšího zimního střediska Jasná, které má nejlepší přírodní předpoklady pro sjezdové lyžování. Středisko zimních sportů Jasná se nachází přibližně 15 km jižně od Liptovského Mikuláše v Národním parku Nízké Tatry.

K dispozici Vám je celkově 46 km tratí a 30 lanovek s vleky. Moderní zasněžovací systém je zárukou sněhu minimálně 5 měsíců v roce. Lyžařské svahy se nacházejí na vrcholku Chopok v Demänovské dolině a na své si jistě přijdou milovníci snowboardingu, skialpinismu, freeridu ale také běžeckého lyžování.

I když je Liptov ze všech stran obklopen horami, výšlapy nebudou dělat problémy ani méně fyzicky zdatným turistům. Díky nejmodernějším kabinkovým lanovkám zvládnete výlety do hor i společně s dětmi.

V létě i zimě

Obdivovat krajinu Liptova můžete i na běžkách. Běžkařům je k dispozici více než 100 km tratí různých obtížností.

Pokud Vás ale příliš turistika neláká a chcete si vychutnat krásy okolní přírody, je pro Vás tím správným místem panoramatická restaurace Rotunda na vrcholu Chopoku v nadmořské výšce 2 004 metrů nad mořem kde si můžete vychutnat nevšední gastronomický zážitek.

Liptov není jen o adrenalinu a lyžování ale také relaxu v termálních bazénech. Na výběr během návštěvy zdejšího kraje máte dokonce ze dvou aquacenter s celoročním provozem, velkým výběrem termálních bazénů a doplňkových služeb. Aquapark Tatralandia nebo Gino Paradise určitě stojí za to navštívit.

Unikátní spojení architektury a materiálu v harmonii s nedotčenou přírodou Nízkých Tater naleznete v Boutique hotelu Tri Studničky****. Dopřejte si relax ve wellness a vyzkoušejte luxusní gastronomii hotelové restaurace.

Vyzkoušejte ubytování v nejvýše položeném hotelu ve Střední Evropě, ve výšce 2 004 metrů nad mořem. Hotel Rotunda*** Vám nabídne nevšední zážitek a nezapomenutelný pohled na západ slunce. Hotel je přístupný lanovkami – ze severní strany ze střediska Jasná a z jižní strany ze Srdiečka.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář