Nejlepší vánoční dárek? Poznávací zájezd do exotiky!

Cestování do exotiky si v posledních letech Češi hodně oblíbili. Není divu. Vždyť poznají krásy civilizací nepolíbené. Jen tak ulehnou na pláž, ochutnají místní speciality a seznámí se s novými tradicemi. Poznávací zájezd pod stromeček je super tip a uděláte s ním opravdovou radost.

Srí Lanka

Milovníci lenošení na písečných plážích i lahodného čaje neodolají Srí Lance. Poznávací zájezd upoutá poznáním malebných vesniček, kde jako by se zastavil čas. Silnými zážitky jsou prohlídky plantáží a staveb z koloniálních časů. Nesmíme opominout celoroční teplo a sluníčko. Pokud se chcete ochladit, stačí vyrazit do hor. Na Srí Lance spatříte na vlastní oči stonožky, ledňáčky, ještěrky, netopýry, želvy, opice, slony, ale také obrovské a košaté stromy. Konečně okusíte pravou chuť banánu i mandarinky. Pláže jsou na Srí Lance široké a hřejivé, suvenýry pořídíte velmi levně.

Kostarika

Turisté prahnoucí po poznání panenské přírody ocení Kostariku. V suchém období, jež trvá od prosince do dubna, déšť nehrozí, ale v tzv. Zelené sezóně je Kostarika skvostná. Senzací jsou deštné pralesy, ve kterých se probouzí život. Dobrodružství čeká odvážlivce především v noci, kdy mohou spatřit nespočet živočichů. Ze snu vás uvítá slunečné ráno a před spaním se pokocháte úžasným západem slunce. V tomto období je čas na sklizeň kávy, potápění a divokou jízda na raftech.

Bali

Posledním tipem je poznávací zájezd na Bali, který si blíže prozkoumáte na https://www.redok.cz/poznavaci-zajezdy/. Nejen romantické duše okouzlí rýžová políčka, písečné pláže s palmami i hinduistické památky jako vyšité z dobrodružného filmu. Bali je sopečného původu, proto lze vystoupat na nejvyšší vrchol a obdivovat z výšky okolní rýžová pole, chrámy a vulkány. Místní pláže hrají do noty především surfařům, ale také milovníkům teplého moře. Celoroční teplota vody je asi 27 stupňů. Určitě vyzkoušejte šnorchlování s želvami, pravou asijskou kuchyni i cibetkovou kávu.

Napsat komentář