Krokodýlí ZOO v Protivíně: Unikátní výlet do pravěku!

Krokodýl je tvor, který na planetě Zemi dělal společnost dinosaurům už před 100 miliony let a jeho vzhled se od té doby téměř nezměnil. Chcete vidět predátora, který zde žil už v době, kdy naši planetu obývali dinosauři? Přijeďte do protivínské krokodýlí zoo, kde si můžete prohlédnout více než 20 druhů těchto fascinujících zvířat.

Máte rádi plazy? Chtěli byste na vlastní oči vidět aligátory, krokodýla amerického, gaviály nebo kajmany a mnohem více? Krokodýlí ZOO v Protivíně je skutečně unikátním projektem, který nadchne každého milovníka zvířat, zejména plazů!

Světová rarita – bílý gaviál

V místní ZOO si můžete prohlédnout například jediného bílého gaviála sundského na světě!

Bílý gaviál sundský - jediný na světě

Další rarity v krokodýlí ZOO

Můžete zde také vidět krokodýla mořského, tedy největšího krokodýla chovaného v ČR. Jmenuje se Golem, měří 4,7 metrů a váží cca 500 kg.

Dále zde žije jediný chovný pár indických gaviálů v Evropě, Čambal a Gamba. Krokodýlí ZOO v Protivíně je jediná ZOO na světě, ve které ohrožení gaviálové indičtí nakladli vajíčka v mírném klimatickém pásmu.

IMG_0302 - kopie

Krokodýly, gaviály, kajmany a aligátory však rozsáhlá expozice této ZOO rozhodně nekončí. Návštěvníci oceňují také živou ukázku jedovatých hadů, muzeum, kde si mohou podrobně prohlédnout stavbu těla krokodýlů, či oblíbený odchov mláďat.

Jak vznikla krokodýlí ZOO v Protivíně?

ZOO vznikla na základě soukromého chovu současného provozovatele Miroslava Procházky, který se touto činností zabývá již od roku 1996. Původnímu chovu se věnoval na své zemědělské farmě ve Chvalšinách, v roce 2005 pak byla vybudována současná krokodýlí ZOO v Protivíně. Od té doby jsou zde také tito plazi úspěšně rozmnožováni.

Záměr krokodýlí ZOO

Protivínská krokodýlí ZOO si klade za cíl chovat a vystavovat zejména ohrožené druhy krokodýlů a vytvořit jim ideální podmínky k rozmnožování. V zoologické zahradě tedy návštěvníci mohou vidět skupiny ohrožených druhů krokodýlů, ale zároveň se dozvědět více nejen o jejich ohrožení, ale i možnostech ochrany. Protivínská krokodýlí ZOO jako jediná v ČR opakovaně rozmnožuje kriticky ohrožené druhy krokodýlů a účastní se šesti záchranných projektů. Nechybí také nabídka školních výletů s názvem Cesta do pravěku aneb Pravěká ZOO. Protivínská ZOO je velice oblíbeným cílem jednotlivců i rodin s dětmi. Více informací naleznete na webových stránkách www.krokodylizoo.cz.

Napsat komentář