karavan

Proč se vyplatí pronájem obytného vozu oproti karavanu?

Představte si, že byste se vy s přáteli či rodinou vydali na dobrodružnou cestu kamsi do zahraničí s cílem poznat nové krajiny. Spousta lidí si v tu chvíli pokládá otázku, zda se jim vyplatí pronájem obytného vozu, nebo karavanu. Podívejme se na to blíže.

Jak moc musí být řidič zručný?

U řady karavanů měří celá souprava dohromady 12 metrů. Teď si představte s takovým kolosem někde manévrovat v úzkých cestách, nedej bože couvat. Řadě méně zkušeným řidičům se stane, že se domů vrátí jen s ojí.

Obytný vůz oproti tomu představuje kompaktní vozidlo, se kterým podobné trable nebudete muset řešit. Při jeho pronájmu nehrozí, že by se jedna z částí bez vašeho vědomí oddělila.

karavan1

Co mi dá při cestování větší volnost?

Půjčení karavanu i obytného vozu něco stojí. Vše se vám ale vrátí v obrovské volnosti, kdy se nebudete muset omezovat kapacitou hotelů, cenami za ubytování a podobně.

Pokud ale toužíte poznávat nová místa a nezůstávat v rámci přespání jen v jedné lokalitě, pronajmutí obytného vozu vám podstatně zjednoduší veškerou manipulaci při přespávání. Prostě zaparkujete a neřešíte nic jiného. Nemusíte se stresovat časem, ani místem přespání.

Co mi při cestování zabere méně času?

Chcete-li dorazit do cílové destinace co nejrychleji, pak by pro vás pronajmutí obytného vozu mělo být jasnou volbou.

Pro srovnání:

  • Většina karavanů má omezení maximální rychlosti na 100 Km/h
  • Obytný vůz v klidu dosáhne i 120 Km/h

Rozdíl dvaceti kilometrů v hodině nemusí na první pohled znít jako zásadní. Ale zkuste si změřit časový rozdíl, kdy do práce na běžné vozovce pojedete s maximální rychlostí 70 Km/h a 90 Km/h. S vědomím, že při cestách do zahraničí strávíte na vozovce mnohem více času.

Napsat komentář