scooter-1605608_1920

Jezdit na koloběžce je cool

Koloběžky jsou poslední dobou opravdovým trendem. Jejich nespornými výhodami jsou snadná manipulace, skladnost a bezúdržbovost. Navíc vás koloběžka vrátí zpět do dětských let a vy si zase budete užívat radost z pohybu.

Pozitivní vliv na zdraví

Věděli jste, že na koloběžce namáháte o hodně víc partií než na kole? Zapojujete svaly nejen horních a dolních končetin, ale i břišní a zádové. Jízda na koloběžce je komplexním pohybem, který předchází bolestem krční a bederní páteře. Proto jsou koloběžky doporučovány zejména fyzioterapeuty, neboť jsou skvělým doplňkem při rehabilitaci. Oproti běhání nejsou zatěžovány klouby a kosterní svalstvo.

Dětské koloběžky jsou určené pro ty nejmenší již od 1 roku. Pomáhají dětem rozvíjet koordinaci pohybů a učí je rovnováze. Tyto koloběžky jsou koncipovány tak, aby splňovaly požadavky týkající se bezpečnosti a jednoduché obsluhy.

Pomocník při hubnutí

Koloběžky pro dospělé jsou skutečně zábavnou formou sportu, která má vliv na formování postavy. Pohyb na koloběžce je intenzivnější než na kole. Oproti němu spálíte o 30 % více energie, během hodinové jízdy je to až 500 kcal. Tato aktivita je srovnatelná s aerobním cvičením či kardiochůzí. Při pravidelném pohybu budete mít vyrýsované partie v oblasti stehen, hýždí, boků a pasu.

Kde ji pořídit?

Velký výběr koloběžek jak pro dospělé, tak pro děti, naleznete v e-shopu Cyklodiskont.cz. Mezi nejoblíbenější značky patří Yedoo a Micro, které nabízí koloběžky s malými i velkými koly.

Větší kola se doporučují zejména pro jízdu v terénu a na delší vzdálenosti. V tomto případě oceníte možnost nastavení výšky stupátka v závislosti na typu terénu. Pozornost věnujte také rychloupínacím háčkům v ose kol, díky nimž provedete bleskovou demontáž při přepravě. Nezanedbatelnou vychytávkou je integrovaný stojánek v rámu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář