Snímek obrazovky 2019-03-12 v 9.02.59

Kam na prodloužený víkend? Co třeba do Ostravy?

Ostrava už dávno není špinavým hornickým městem. Naopak, obzvláště v jarních a letních měsících se město už pěkně zelená. A nejenom to! 
Třetí české největší město ležící v tzv. Moravské bráně mezi Beskydy a Jeseníky rozhodně má co nabídnout. Tipovali byste například, že v samotné metropoli se nacházejí hned čtyři chráněné parky a tři přírodní rezervace? To ale zdaleka není vše, čím se ostravská metropole může pochlubit.

Divadla, galerie i kluby

K tomu přidejte prestižní divadla, galerie a hudební kluby, do nichž přijímají pozvání i muzikanti zvučných světových jmen. Festivalům samozřejmě kraluje známý letní Colours of Ostrava a titul symbol ostravského nočního života si po právu osvojuje pověstná Stodolní ulice. Něco do sebe ale určitě má i obyčejná procházka centrem města, návštěva hradu či výšlap na tamní proslulou vyhlídkovou věž, že které budete mít Ostravu a její okolí doslova jako na dlani.

Kde se v Ostravě ubytovat?

Ubytovacích zařízení ostravská metropole samozřejmě nabízí nespočet. Stačí do internetového vyhledávače zadat pojem hotel Ostrava a můžete začít vybírat. Máte-li ovšem v plánu užít si centrum města se vším všudy, zřejmě v hledáčku vašeho zájmu bude příjemný hotýlek s pro vás výhodnou strategickou polohou.

Hotel blízko centra? Jan Maria

Jeden z nich najdete jen pár minut jízdy autem od centra, v blízkosti nově otevřeného nákupního střediska Nová Karolína, Slezskoostravského hradu, ZOO Ostrava, výstaviště Černá louka a Stodolní ulice. Nese název Jan Maria a najdete v něm vše, po čem turista může toužit.

Je libo bowling?

V hotelu se dobře vyspíte, najíte – tamní restaurace Ostrava (na internetu hledejte i pod odkazem luxusní restaurace Ostrava) na Ostravsku patří mezi ty nejvyhlášenější – ale také se v něm náležitě sportovně vyžijete. Hrajete bowling? Pak rozhodně jste na správné adrese. Pokud bowling Ostrava, tak jedině v hotelu Jan Maria, jenž disponuje profesionální bowlingovou dráhou.

Svatba v Ostravě? Proč ne?

Tímto ale výčet služeb hotelu Jan Maria zdaleka nekončí. Provozovatelé hotelu jsou také specialisty na svatby. Hodláte-li tedy do toho praštit a přemýšlíte, kde uspořádat svatební hostinu, Jan Maria může být tím pravým místem, kde svůj nový stav náležitě zpečetíte. Stačí se zarezervovat termín, do kalendáře si zaznamenat svatba Ostrava a od toho okamžiku se začít těšit. Můžete vzít jed na to, že budete mít na co.

Napsat komentář