Jedeme na výlet!

Teplé dny vábí, zářivá obloha slibuje krásné počasí, jedeme někam ven! Těšíme se všichni, nejen děti, na které musíme při plánování výletu brát ohled, zvláště jsou-li ještě malé. 

Kam?

Z mnoha tipů je vhodné vybrat nějaký univerzální, kde by si přišli na své všichni. Ideální je zajímavé město, jehož poloha umožňuje podnikat blízké i vzdálenější výlety do okolí a kde najdeme i vyhovující ubytování. Levné ubytování Dvůr Králové nad Labem to je dobrá volba.

Pod tímto heslem najdete na internetu penzion Pohoda, který opravdu odpovídá svému názvu a svým vybavením vyhovuje jak rodinkám s dětmi, tak třeba seniorům na výletě. Do penzionu Pohoda je to od centra kilometr a odtud je blízko do všech okolních kouzelných míst.

zoo-1561219_1920

Kam se vydat, aby to bylo zajímavé i pro děti?

Vedle ubytování Dvůr Králové nad Labem nabízí skvělé zážitky přímo ve městě a nepřeberné množství v okolí. Z penzionu Pohoda je totiž jen 2 km do ZOO Safari, kde je možno zhlédnout na 1500 zvířat. Znáte něco zábavnějšího pro děti?

Ve městě je také koupaliště, a ne ledajaké!Je to Tyršovo koupaliště z roku 1933, které zrekonstruované láká do několika bazénů, brouzdaliště se 40 cm vody uspokojí malé děti, milovníci rekreačních sportů zde najdou řadu hřišť a sportovišť. Mezi vzrostlými stromy můžete odpočívat a vychutnávat atmosféru 30. let.

Pár kilometrů od Dvora Králové n. L. proti proudu Labe se prostírá jedna z nejkrásnějších přehrad u nás – Les Království. Je to unikátní národní technická památka z počátku 20. století.

Pro rodiny s dětmi je jako stvořený kopec Zvičina, na kterém stojí barokní kostelík sv. Jana Nepomuckého a je odtamtud úchvatný pohled na celé Krkonoše.

V barokním komplexu Kuks najdete sochy ctností a neřestí Matyáše Brauna, 2. nejstarší lékárnu u nás a další zajímavosti. Za vidění stojí nedaleký Braunův kamenný betlém.

Ze Zvičiny můžete pokračovat na hrad Pecka se středověkou mučírnou, pěkný je výlet s dětmi do Babiččina údolí nebo do pevnosti Josefov s prohlídkou podzemních chodeb při lampách.

A kdo má rád pěší túry, Adršpašsko – teplické skalní město a Krkonoše jsou také blízko.

Na ubytování Dvůr Králové nad Labem, do věrného města českých královen, se pak večer budete opravdu těšit.

Napsat komentář