new-zealand-679068_1280

Jak získat vízum na Nový Zéland + imigrační dotazník

Máte jasnou vizi, chcete získat Working Holiday víza a vyrazit pracovat, cestovat, případně i studovat na Nový Zéland, ale víte, že kapacita míst je omezená. To abyste se stali jedním z 1200 šťastlivců, zařídit neumíme, máme pro vás ale několik rad, které vám mohou pomoci k úspěchu.

Podmínky

Zásadní je dodržení všech požadovaných podmínek, bez jejichž splnění nemá o tento druh víz cenu ani uvažovat. Pokud žádáte o Working Holiday víza pro Českou republiku, musíte být českým občanem. Máte-li jiné občanství, pak se mohou podmínky udělení víz lišit nejen limitem věku, ale i termínem otevření žádostí a maximální udělenou kvótou. Česká republika má kromě zemí, které mají neomezený počet žádostí (Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Švédsko a Anglie) nejmírnější podmínky s nejvyšší kvótou z téměř všech zemí světa, což svědčí o oblíbenosti Čechů u místních zaměstnavatelů a vaší šanci uplatnit se. Slovenští bratři si bohužel svoji cestičku budou muset ještě trochu prošlapat, jejich kvóta dosahuje v současnosti pouhých 100 osob ročně. Žadatel musí být zároveň v rozmezí mezi 18-35 lety, mít čistý trestní rejstřík a také odpovídající zdravotní stav – tím je samozřejmě myšleno dlouhodobé zdraví, ne aktuální rýmička.

Veškerý přehled ohledně Víza na Nový Zéland a mnoho dalších informací naleznete na stránkách přímo od cestovatelů – visitkiwi.cz

Kdy žádat?

Pokud splňujete základní podmínky, pak je čas připravit se na samotnou žádost. Kvóta pro další rok se otevírá vždy na začátku března. Přesné datum a čas bývají zveřejněny s předstihem na stránkách imigračního úřadu (nezapomeňte si přepočítat časový posun – u nás to každoročně vychází na 10 hodinu večerní). Buďte si ale jisti, že vás o něm budeme včas informovat také na webových stránkách VisitKiwi.cz, komunitním portále věnujícímu se vaší cestě na Nový Zéland.

Tento den je vaší možnou vstupenkou do země. Den, na který musíte být připraveni jako nikdy předtím, proto se vyplatí přípravy opravdu nepodcenit.

Jak se připravit?

Založte si dopředu účet na webových stránkách novozélandského imigračního úřadu, abyste se při samotné žádosti nezdržovali banalitami. Pak si nacvičte vyplnění celé žádosti nanečisto (žádost pro ČR nebude přístupná, ale je identická jako ta pro Německo, ze kterého se mohou lidé hlásit během celého roku – je tedy volně k nahlédnutí a poslouží jako ideální tréninkový nástroj) a trénujte tak dlouho, dokud vám celý proces nezabere pouze několik minut (trénujte raději s nepravými identifikačními údaji, aby nedošlo k případným problémům při žádosti na ostro).

Na tréninku si dejte opravdu záležet, protože rychlost rozhoduje, a to nejen ta vaše, ale také vašeho připojení, které je jedním z nejdůležitějších faktorů úspěšného obdržení Working Holiday víz. Pro vaši žádost buďte připojeni na stabilní a rychlé síti a mějte po ruce připraveny všechny potřebné údaje z pasu, druhého identifikačního dokladu a platební karty. Nezapomeňte si také ověřit, že je na vaší platební kartě dostatek financí na závěrečnou platbu správního poplatku, který činí 208 NZD = necelých 3500 Kč, a že aktivovaná na internetové platby. Pak už můžete jen čekat na den otevření a doufat, že právě vy budete mezi nejrychlejšími. Víza na celý rok jsou totiž zpravidla vyčerpána během několika málo minut – hodin. O vaše peníze za žádost nemusíte mít strach. Platbu bude možné provést pouze v případě, že se ještě do kvóty daného roku vejdete, poté se možnost plateb uzavře.

passport-3127934_1280

Udělení víz

Pokud se během vyplňování žádosti daný den proklikáte až k finální platbě, kterou úspěšně dokončíte a splňujete přitom všechny výše zmíněné podmínky, tak je vaše šance na udělení víz více než vysoká. Nikdy ovšem není definitivně vyhráno, dokud vše neuvidíte černé na bílém. Finální potvrzení by vám mělo přijít emailem do několika pracovních dnů. Sledovat můžete také informace na vámi vytvořeném profilu na stránkách imigračního, kde se po schválení změní váš status na APPROVED.

Další informace o imigrační kontrole na Nový Zéland naleznete na stránkách visitkiwi.cz

Platnost víz

V případě úspěšného získání víz máte přesně rok na vycestování, a po vašem prvním vstupu do země další rok na samotný pobyt. Pro Working Holiday víza bohužel neplatí žádné vztahové či partnerské úlevy, proto na ně není možné cestovat s manželem, přítelem nebo dětmi. Při žádosti v páru proto počítejte s možností, že může nastat i nepříjemná situace, kdy víza obdrží pouze jeden. Tato víza jsou naprosto unikátní záležitostí a obdržet je můžete pouze jednou za život. Pokud svou šanci nevyužijete a necháte je propadnout, máte v budoucnu bohužel smůlu. Novou šanci dostanou pouze ti, na které se v minulých letech štěstí neusmálo. Proto si dobře rozmyslete, jestli je opravdu ta správná doba a jste-li skutečně připraveni odjet. V momentě kdy bude vaše žádost jednou schválena, už není možné vaše místo nikomu přenechat nebo svá víza stornovat.

Pokud nikam nepojedete, nejen, že tak zahodíte šanci, která se už nikdy nebude opakovat, ale také budete zbytečně blokovat místo jiným, kteří by na rozdíl od vás opravdu rádi odjeli. Získali-li jste Working Holiday vízum na Nový Zéland, pak máte v ruce něco, po čem stovky dalších touží. Chytněte svou šanci za pačesy a vyrazte poznávat svět. Bude to stát za to!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář