rady-cestovat-dovolena.cz_etrajekty_cz_nahledovy

Dovolená na severu Evropy je pro mnoho lidí splněným snem

Vždycky jste chtěli objevovat tajemný svět Vikingů, užít si severské fjordy a velkolepé stavby měst jako Oslo, Stockholm či Trondheim? Už o tom nemusíte snít, dnes je takový výlet cenově dostupný takřka všem. Stačí si jen promyslet, která města hodláte navštívit. Možná obdivujete víc Dánsko, jinému zase spíš učaruje země, kde se jezera počítají na tisíce. Záleží na vkusu, připraveno je přeci pro každého něco!

Skandinávie už volá, léto je tu krásné

Vydat se trajektem do Skandinávie můžete i z Německa nebo Polska. Poznávat sever Evropy můžete díky trajektům na mnoha místech, nabízí se cesta do Trelleborgu, Göteborgu nebo finských měst Helsinki a Turku. Kvetl tu hanzovní obchod, zdejší fjordy patří k nejkrásnějším přírodním sceneriím na světě, nadýcháte se perfektně čistého vzduchu. Výhled na širé moře a pár výletů po městech, kde se psala historie.

rady-cestovat-dovolena.cz_etrajekty_cz_01

Poznejte kulturu Švédska nebo dalších skandinávských zemí, někdejších velmocí, které hrají i v dnešní Evropě velmi důležitou úlohu. Pohodlná kajuta je samozřejmostí, k dispozici jsou dvou až pětilůžkové pokoje. Chcete-li balkon nebo alespoň pěkný výhled na moře, jistě to není problém, kajuty nejsou jen v podpalubí. Stačí si tedy pouze rezervovat část horní paluby.

Čtvrtstoletí zkušeností se severskými plavbami

Zajímavé výlety po Evropě, při kterých poznáte, že severní oblasti nejsou jen věčný sníh a led. Trajekty do Norska jezdí doslova každou chvíli, takže rezervujte a naloďte se, dobrodružná plavba už čeká! Trajekt nabídne komfort i náročnějším cestujícím, nemusíte proto mít ani ty nejmenší obavy.

rady-cestovat-dovolena.cz_etrajekty_cz_02

Nakonec, co všechno víte o Norsku? Některými věcmi možná budete překvapeni, věděli jste kupříkladu, že název státu vlastně znamená ve starém gótském dialektu cosi jako „cesta na sever“? Rozhodně to tedy není daleko od pravdy…


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář