italy-1587287_1280

Jak levně cestovat? Poradíme vám

Milujete cestování, ale zároveň nechcete zbytečně utrácet? Pokud je tomu skutečně tak, podívejte se s námi na několik rad, jak cestovat levně. První možností je snaha o to, že budete cestovat skutečně jenom nalehko. Do kufru zabalte parádní trička s potiskem, kalhoty, něco teplého a hygienické potřeby a můžete vyrazit na letiště. Díky tomu dané zavazadlo nemusíte odbavovat, a budete ho mít jako příruční. To je u řady aerolinek zdarma. Jenom pozor na několik povinností:

  • Správná velikost zavazadla
  • Správná hmotnost zavazadla
  • Bezpečný obsah zavazadla

Volte ekonomické formy dopravy

I to je cesta, jak levně cestovat. Dnes jsou tři hlavní cesty, jak můžete na levnou dovolenou nebo poznávací pobyt vyrazit. Může to být i auto, pokud se vám podaří naplnit ho dalšími zájemci o společnou cestu. Klasikou ale může být i autobus, nebo vlak. Zvláště, pokud je cílem vaší cesty dnes tradiční dovolená v Itálii, nebo Chorvatsku. Lákadlem ale může být i letadlo. Zde doporučujeme volit hlavně nízkonákladové společnosti, stejně jako využívat vyhledávače letenek. Díky nim máte jistotu, že najdete vždy ten nejlevnější lístek, který na dané trase existuje. Mnohdy může být i s přestupem, což pro vás nemusí být problém.

Volte také levnější země

I to je cesta spojená s celkovou nemalou úsporou vašich finančních prostředků. Mezi dražší dnes patří třeba Španělsko, stejně jako Francie. Naopak last minute do Bulharska, do Turecka, nebo třeba do Tuniska jsou možnosti, jak vyrazit skutečně za pár tisíc. Nejenom, že vás vyjde levně cesta i ubytování. Potěší i to, že příznivé ceny jsou i na místě. To se vám hodí ve chvíli, kdy budete hledat místo, kde se dobře najíte, nebo kde si nakoupíte suvenýry, či památky z vaši cesty. Nezapomínejte však na to, že čím větší a lákavější město, tím mohou ceny stoupat. A to i s ohledem na blízkost jeho samotného centra.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář