Engelberg: užívejte si lyžování ve Švýcarsku

Zimní Švýcarsko je sice poměrně drahou záležitostí, nicméně i přesto se vyplatí tuto krásnou zemi navštívit a užívat si skvělých zimních radovánek. Pokud uvažujete o některém ze zimních středisek, třeba nepohrdnete naším tipem. Představuje jej středisko Engelberg, které se nachází přímo v malebném údolí jižně od slavného jezera Vierwaldstättersee. Urnské Alpy nabízejí skutečný klenot, který se vyplatí objevit. Jestliže navíc vyrazíte panoramatickou lanovkou Rotair Titlis, prohlédnete si zcela detailně všechny alpské velikány jako na dlani.

Střediska, která baví

Milujete lyžování? Pak se zcela jistě můžete v Engelbergu těšit na vynikající precizně připravené pisty. Engelberg je obcí, která kolem sebe sdružuje hned několik slavných středisek. Jmenovat bychom mohli zejména Jochstock, Brunni, Fürenalpen, Titlis nebo Trübsee. Kam vyrazíte, bude pouze a jedině na vás a vašich schopnostech sjíždět jednoduché nebo příkré kopce. Máte-li děti, dopřejte jim pobyt v menším dětském parku Yeti Park nacházejícím se nedaleko centra Brunni

12 km dlouhý sjezd

Kamkoli do Alp míří většina z nás za skvělými lyžařskými dálnicemi. Výbornou volbou je především dlouhý sjezd z vrcholu Titlis, který měří neuvěřitelných 12 km. Zdoláte skvělé převýšení 2000 metrů a následně ukončíte svou sjezdařskou pouť až v Engelbergu. Sjezdovky jsou optimální pro všechny lyžaře a snowboardisty bez ohledu na aktuální výkonnost. Skvěle vybavené snowparky Jochpass/Engstlen Terrainpark a Brunni Snowpark nabídnou optimální podmínky.

Prostě se bavte

Zábava při zimní dovolené může být doslova a do písmene bezbřehá. Důkazem budiž právě Engelberg. Z dalších atrakcí střediska jmenujme bungee dumping, canyoning nebo i speleologii, která se zde značně rozmáhá. Zapomenout nelze ani na bary a restaurace či wellness. Ať už si chcete přečíst něco o tomto středisku nebo jiných, zavítejte na online magazín Svět cestovatele.

Napsat komentář