landscape-644323_1280

Tip, jak vybírat levné cestovní pojištění

Při cestování do zahraničí by nám nemělo chybět cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se může stát a hrazení výdajů za léčebné výlohy v zahraničí by se mohlo pěkně prodražit. Když si navíc vyberete to správné připojištění, zaplatíte opravdu zanedbatelnou částku. A to stojí za ten pocit klidu, že jste pojištěni pro případ nepříjemné náhody.

Srovnejte si dostupné nabídky

Celý tip spočívá v jednoduchém, ale zdánlivě složitém postupu. Porovnání všech dostupných nabídek může být komplikované z toho důvodu, že je nemáte všechny na jednom místě. Tento problém ale řeší portál TopSrovnání.cz. Zde máte pohromadě všechny dostupné nabídky cestovního pojištění podle parametrů, jaké si zadáte. Výběr nejlepšího řešení tedy není nic složitého a zabere vám to pouze pár minut. Při zvažování, jakou nabídku nakonec zvolit, ale mohou hrát roli i jiné parametry.

Jaké parametry sledovat?

Před vyhledáváním je dobré nastavit si správné výchozí hodnoty pro cestovní pojištění do zahraničí. Vyhledávejte výsledky pro danou zemi a na správný počet dní. Roli hraje i typ cesty, kde volíte mezi turistickou a pracovní. Jakmile se vám objeví všechny dostupné možnosti, koukejte i na maximální výši hrazených nákladů. Někdy jenom o trochu dražší cestovní pojištění pomáhá pokrýt až dvojnásobné výdaje v porovnání s první a úplně nejlevnější nabídkou.

Nezapomeňte na pojištění při sportu

Kromě doby pobytu, počtu osob a cílové destinace, hraje roli i to, jestli budete sportovat. Rizikové aktivity vyžadují speciální připojištění, což se promítne na cenách. Pokud však zvolíte běžné turistické pojištění a stane se vám úraz například při lyžování, nebude ho pojišťovací smlouva krýt a vy se dostanete do problému. Před začátkem cesty si tedy ještě jednou zkontrolujte, zda máte to správné pojištění odpovídající vaší cestě.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář