water-288104_1280

Dovolená v Thajsku

Chystáte se na dovolenou do Thajska? A pokud možno za málo peněz a bez cestovní kanceláře? Než se do této destinace vydáte, tak si o ni něco dopředu nastudujte. Výraznou měrou vám mohou pomoci i tyto linky: www.routehunter.com www.virtualtourist.com, www.directrooms.com – přes tento link si můžete rezervovat ubytování. Jako vždy je nejdražší položkou celého zájezdu cesta. Doporučujeme si objednat levné letenky přes STUDENTAGENCY. Po vystoupení na letišti si pořiďte z některého stánku mapu města s vyznačenými linkami metra, vlaků, přístavy na řece.

Exotické Thajsko

Cestování do Thajska se stává atraktivní díky právě poměrně levným letenkám. A pokud hledáte zemi, která vás “seznámí” s Asií decentním způsobem, Thajsko je dobrá volba. Hodnocení Thajska jako “země třetího světa” už dávno neplatí. Velikost a obsah nákupních center často předčí ty v Česku. Láká vás návštěva interiéru Královského paláce v Bangkoku? To je ta komerčnější část země. Čím dál od metropole Thajska pojedete, tím více původní thajské kultury najdete. Oceníte jak levné ubytování, tak stravitelné jídlo, za talíř rýže s kuřetem zaplatíte max. dvě eura. Plus miska kuřecího vývaru a voda s ledem zdarma.

buddhists-456282_1280

Jaké víza potřebujete do Thajska?

Víza do Thajska dostanete snadno. Záleží, na době pobytu a na části země, do které chcete do Thajska přicestovat. Důležité je také uvědomit si rozdíl mezi pracovními vízy do Thajska a turistickými, s těmi vám nedovolí v Thajsku pracovat ani jako brigádník. Více o Thajsku zde.

Kdy cestovat do Thajska?

Ideální čas na jeho návštěvu je od listopadu do dubna. Pro našince je zde příjemně suché, relativně “chladné” období, vyhnete se extrémním vedrům. V tomto období vás neohrožují monzunové deště, neboť jejich hlavní sezóna začíná až v květnu a končí přibližně v říjnu. Ranní minimální teploty se pohybují okolo 20 ° C a odpoledne rtuť teploměru stoupá k 26 až 30 ° C. Moře má teplotu zhruba 26 až 27 ° C.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář