calabria-177876_1280

Nejkrásnější pláže Itálie

Itálie patří mezi země, které mají opravdu co nabídnout. Na své si tady přijdou všichni – milovníci historie, lyžování, slunění, koupání i turistiky. Chystáte se letos do slunné Itálie k moři? Máme pro vás tipy na nejkrásnější pláže, kde v klidu strávíte svou dovolenou. A jak poznáte komfortní pláž? Podle modré vlaječky. Tato novinka byla zavedena v roce 1987, kdy se začaly hodnotit pláže v mnoha zemích světa. Hodnotí se čistota a kvalita vody, stejně jako kvalita poskytovaných služeb. Modré vlajky uděluje FEE (Foundation for Environmental Education) a Itálie již získala 113 modrých vlajek.

Pláž La Marina dell ‘Isola Bella – Kalábrie a Vasto Marina Beach – Abruzzi

Nelze začít jinak než skvostem zvaným La Marina dell’lsola Bella – nejkrásnější místo italské Kalábrie. Doporučujeme navštívit i nedaleké sopečné Liparské ostrovy. Míříme na pláž Vasto Marina Beach. Půlměsícovou zátoka se zlatým pískem a nádherně průzračným mořem si vás získá na první pohled. Vedle pláže Vasto se nalézá přírodní rezervace Punta Anderci, která má i svou vlastní menší pláž, taktéž oceněnou modrou vlajkou. Riccione – Rimini a San Marina – tento region patří mezi nejoblíbenější. Kilometry dlouhé písečné pláže, nádherně čistá voda, pohodlná lehátka stíněná slunečníky. Proslavená italská zmrzlina, útulné restaurace, nechybí půjčovny šlapadel a další atrakce. A pokud milujete tanec, zábavu a lidi, tak si tady přijdete na své.

Tip: Chcete si udělat romantickou večeři u vás doma stejně, jako na dovolené v prosluněné Itálii? Objednejte si u pizza Brno Caruso, nebo zajděte do pravého italského bistra v Brně

sicily-329092_1280

Pratoranieri – Follonica, San Vito lo capo, Capanna Civinini a Vieste – Gargano

Zlatavé písečné pláže s průzračně čistou vodou a neskutečně modrou barvou na západním pobřeží Itálie lákají návštěvníky z celého světa. Pláže jsou veřejné s dostupným ubytováním. San Vito lo capo – Sicílie: tato malebná písečná pláž se nalézá nedaleko městečka Trapani a Palerma. Parádní je i pohled na horu Mount Cofania, kde se nalézá několik jeskyní. Capanna Civinini – Toskánsko na západním pobřeží Itálie tvoří několik kilometrů široká pláž, odsud uvidíte až ostrov Elba. Vieste – Gargano – nejnavštěvovanější místo poloostrova Gargano, jež proslulo bílými domy, úzkými uličkami a nádherně vybavenými písčitými plážemi, oceněné modrými vlaječkami. Více o Sicílii si můžete přečíst zde.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář