Bez jakého oblečení se neobejdete na horách

Jakmile se chystáte v zimě na hory, tak asi přemýšlíte nad co nejvhodnějším oblečením. I když možná budete pobývat v nějakém horském středisku, určitě nevybírejte outfit jen podle značky a vzhledu, ale vyplatí se myslet i na vlastnosti, jako je prodyšnost a voděodolnost.

Na sjezdovky v nápadných barvách

Vaše oblečení na sjezdovky by mělo být jak nepromokavé, tak co nejvíce nápadné. Ostatní lyžaři vás musí dobře vidět, a proto jděte do barev a nebojte se je zkombinovat.

Pokud patříte na lyžích spíše k začátečnicím, vystačíte si s barevnou bundou, která by mohla být vybavena ochrannými prvky proti vniknutí sněhu a odvětráváním v podpaží. K takové bundě se nejlépe hodí sportovní zesílené kalhoty s vycpávkami na exponovaných místech.

Jakmile ale plánujete lyžařský pobyt s tím, že sjezd je na prvním místě, zkuste zapřemýšlet nad kvalitou, kterou vykazují goretexové bundy. Ty vám totiž zaručí perfektní nepromokavost, špičkovou prodyšnost, odolnost proti silnému mrazu a neobvykle vysokou životnost.

sportovn-bunda

Na běžky vrstvěte

Běžecký sport je dost namáhavý a asi se u něj zapotíte. Proto by měl podle toho vypadat i výběr oblečení. Nejblíže tělu je dobré mít vhodné termoprádlo, na něm svetr, podle počasí si oblečte mikinu a nakonec nejlépe softshellovou bundu, která je lehká a neprofoukne.

Celé oblečení doplňte vhodnými pohodlnými kalhotami s odvětráváním a můžete vyrazit.

Péřovky letí

Na horské procházce si vystačíte s péřovou bundou, která se znovu dostala do módy. Ideální péřovka by měla mít vrchní impregnaci, a aby vám nebyla zima, doplňte ji zateplenými kalhotami.

Termoprádlo je nezbytné

Ať už plánujete jakýkoliv sport nebo jen courání po horách, měli byste mít kvalitní termoprádlo, které vás ochrání před mrazem, před potem a udrží tělo v suchu.

Nakonec nezapomeňte na brýle

Na sjezdovce nebo u běžeckého sportu se neobejdete bez kvalitních brýlí. V opačném případě stačí změna počasí a ve vánici neuvidíte na krok. A když na horách svítí slunce, tak raději nevycházejte bez pořádných slunečních brýlí a vaše oči vám za to budou vděčné!

Napsat komentář