rady-cestovat-dovolena.cz_ergo_cz_nahledovy

Cestovní pojištění: pojistěte si i rizikové adrenalinové sporty

Obvykle se říká, sportem ku zdraví. Většinou to bývá pravda, protože fyzický pohyb přispívá k lepší životní vitalitě. Dokud se ovšem něco nepřihodí. Stačí křivý doskok a hned máte třeba zlomenou nohu. Což o to, pokud se to stane doma v tuzemsku, není problém navštívit jakoukoliv nemocnici a nechat se odborně ošetřit. Horší je to ovšem za hranicemi republiky na dovolené. V takovém případě byste měli volit vhodné cestovní pojištění, které vás chrání v zahraničí.

Bez cestovního pojištění do zahraničí nejezděte

I když cestujete v rámci Evropské unie, je vždy lepší myslet na to, že bez cestovního pojištění byste na zahraniční dovolenou raději ani vyjíždět neměli. A co teprve, když se věnujete adrenalinovým zážitkům a nebezpečným sportům, které zdraví člověka ohrožují daleko více než běžné rekreační aktivity. Extrémní sporty jsou náročné na provedení, tam každá chyba znamená, že jste jen kousek od zranění. Některé adrenalinové sporty jsou dokonce životu nebezpečné a nezřídka se stane, že se něco hodně nepovede a člověk svoji chybu zaplatí životem.

rady-cestovat-dovolena.cz_ergo_cz_01

100 sportů již v základním pojištění

Výhodné cestovní pojištění rekreačních sportů na dovolené třeba znamená, že v základní ceně je zahrnuto více než 100 sportovních aktivit, jimž se lidé ve svém volném čase věnují. Jedná se hlavně o ty aktivity, které jsou provozované na rekreační, tedy neprofesionální úrovni. Za všechny jmenujme například fotbal, bruslení, běh či plavání. Jedná se hlavně o ty sporty, jež patří k nejběžněji provozovaným.

rady-cestovat-dovolena.cz_ergo_cz_02

Pojistit lze i adrenalinové sporty

Nejen mladí lidé však žijí na plný plyn a vychutnávají život celými doušky. Tehdy je důležité myslet na to, že obyčejné cestovní pojištění jim v případě nehody příliš nepomůže. Je nutné připojištění adrenalinových sportů, jež řeší i tyto náročné situace, které s sebou nesou vyšší riziko zranění.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář