Co podniknout na dovolené?

Dovolená nemusí být jen o fyzickém relaxu, neboli válení se na pláži. Dovolená může mít i aktivní vyžití, které nám pomůže především psychicky. Mnoho letovisek má rozmanité možnosti činností, které lze provozovat. Ať už se jedná o sporty kolektivní nebo sólové, jedná se rozhodně o skvělý způsob, jak trávit dovolenou. Před odjezdem rozhodně doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a přesně vědět, zda konkrétní aktivitu pokrývá.

Vysokohorská turistika

Za tímto specifickým druhem turistiky nemusíme od nás z České republiky cestovat nijak daleko. V našem okolí se nachází hned dvoje velehory. U našich sousedů a bratrů na Slovensku se můžeme vydat do krásných Tater. Na západě se zase nachází majestátní Alpy. Pokud se rozhodnete pro takovou dovolenou, je třeba se připravit. Zvláště, jste-li začátečník.

Rozhodně nezanedbejte oblečení a výbavu. Oblečení by mělo chránit před zimou, ale zároveň musí dýchat. Horská turistika je fyzicky náročná a tepelný komfort je dobrým předpokladem ke skvělé túře.

Mimochodem vysokohorská turistika se počítá mezi již adrenalinové sporty, což je důležité vědět při vyřizování pojištění.

Golf

Golf je velmi oblíbený sport. Pořádají se proto speciální golfové zájezdy do celého světa. Za tímto ušlechtilým sportem se můžete vydat na exotická místa jako Spojené Arabské Emiráty, Tenerife, Keňa nebo Egypt. Všude v těchto lokalitách na vás čekají naprosto prvotřídní hřiště, ze kterých si odneste nezapomenutelné zážitky.

Cyklistika

Dalším oblíbeným sportem na dovolené je cyklistika. Krásná místa na cyklovýlet máme také u nás v Čechách. Pokud byste ale přece jen chtěli vyrazit za hranice, nejvíce zaslíbenou zemí cyklistice je jistě Holandsko. A to i pro začátečníky neboť všichni dobře víme, že krajina je zde doslova ve tvaru placky. Cyklostezky jsou zde opravdu rozsáhlé ale zároveň skvěle značené.

Chcete-li výlet spojit s koupáním v moři, je ideální francouzský ostrov Korsika. Zde naleznete velké množství nepříliš frekventovaných asfaltových silniček a mnoho stoupání. Zvláště pokud budete vyjet do chladnějšího horského počasí.

Více o cestovním pojištění naleznete na https://ergo.cz.

Napsat komentář