sphinx-1175828_1280

Co byste měli vědět před cestou do Egypta?

Egypt se řadí mezi turisticky nejoblíbenější destinace díky záruce slunečného počasí, krásných pláží, průzračného moře a bohatého podmořského světa. Ideální je zkombinovat pobytový zájezd s poznáváním starověké egyptské historie. Co bude třeba zařídit a na jaké památky se můžete těšit?

Před vstupem do země

V prvé řadě je nutné si zkontrolovat platnost cestovního pasu, jenž by měl být platný ještě 6 měsíců po opuštění země. Další, co budete potřebovat, je turistické vízum do Egypta. Dle účelu vaší cesty se rozhodnete, zda vám stačí jednorázové vízum na 30 dnů, nebo požádáte o opakovaný vstup v rámci 6 měsíců.

Jak požádat o vízum?

Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je zařídit si vízum dopředu přes internet. Další variantou je osobní návštěva Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze, což je ovšem časově náročné a finančně nevýhodné. Nebo vízum můžete vyřídit až po příletu na jakémkoliv letišti v Egyptě, kde za něho zaplatíte hotově celníkovi. Bez víza v rámci 15-16 dnů je možné se pohybovat pouze ve městech Dahab, Sharm el Sheikh a Nuwejba.

Co navštívit?

Jakmile máte všechny potřebné doklady a povolení vyřízené, můžete začít plánovat návštěvu památek. K tomu můžete využít nejrůznější průvodce pro Egypt, v nichž naleznete tipy na turisticky nejzajímavější místa. Jedním z nich je bezesporu Luxor ležící na břehu řeky Nil.

Co vidět v Luxoru?

Toto město a jeho okolí na vás dýchne svou tisíciletou thébskou historií. Najdete zde nesčetné množství starobylých památek, jež se dochovaly ve velmi pěkném stavu. Mezi hlavní lákadla patří chrám přímo v centru Luxoru, Údolí králů a Údolí královen. Neméně zajímavý je Karnak s chrámovým komplexem a pozůstatky malých sfing. Dalšími místy, která stojí za povšimnutí, jsou Amonův chrám a Hrobka šlechticů Tombs of Nobles s více jak 400 hrobkami ze šesté dynastie.

Napsat komentář