girls sunbathing on the beach

Chystáte se k moři, ale nejste si jistí, co si s sebou přibalit?

Říká se, že správný cestovatel si vystačí s cestovními doklady a platební kartou. Dovolte nám frázi opravit – podle nás si s cestovními doklady a platební kartou vystačí dobrodruh, volnomyšlenkář a tak trochu flegmatik. Ti ostatní by si přeci jen měli sbalit pár dalších nezbytností. Pokud se chystáte do civilizované části světa, pravděpodobně vše potřebné seženete na místě, ale proč si to zbytečně komplikovat a ztrácet čas, který byste mohli strávit na pláži?

Jsou věci, bez kterých se do zahraničí necestujte

Bez dokladů se daleko nedostanete. Alespoň občanský průkaz a kartu pojištěnce budete potřebovat i při cestování v rámci zemí Evropské unie. Mimo ní je samozřejmě nezbytný pas. Dejte si pozor na podmínky dané země – některé vstup podmiňují pasem, jehož platnost ještě po určitou dobu nevyprší.

Zmíněná platební karta je také „must have“, a to i v případě, že letíte na dovolenou „all inclusive“. Člověk nikdy neví, do jaké šlamastiky se dostane – a mít po ruce minimálně pár tisíc korun se zkrátka hodí. A pozor – ne všude je k dispozici bankomat, raději proto mějte peníze i v hotovosti.

Co s sebou v kufru?

Cestovní zavazadla nejsou nafukovací, proto k balení přistupujte prakticky a vezměte si s sebou jen to nejdůležitější. K elektronice (mobilní telefon, fotoaparát, videokamera notebook…) si přibalte nabíječky, jinak vám dlouho sloužit nebude. A předem si zjistěte, jestli se obejdete bez redukce.

Naprostou samozřejmostí by měla být kvalitní kosmetika na opalování. Nechcete-li se z vysněné dovolené vrátit se spálenou, sloupanou a bolavou kůží, nepodceňujte význam ochranného faktoru a přibalte si opalovací krém, díky kterému nachytáte bronz pozvolna a zdravě.

rady-cestovat-dovolena.cz_bioderma-cz_com_01

Pokud aplikaci krému vnímáte jako krajně nepříjemnou a olej nemůžete ani vidět, bude se vám líbit opalovací mlha s texturou jako stvořenou pro muže (skvěle se adaptuje na pokožku v okolí vousů a chloupků).

Co se týče oblečení, nepřehánějte to. Pravděpodobně si vystačíte s několika vzdušnějšími kousky. Nemá smysl tahat půl šatníku – stejně ho nevyužijete.

Bez čeho se naopak obejdete, jsou dražší šperky a cennosti, o které byste mohli snadno přijít. Raději je nechte doma.

Chybět nesmí především plážové příslušenství

Ochrana před sluníčkem je u moře prioritou. Kromě opalovacího krému mějte po ruce pokrývku hlavy a sluneční brýle.

rady-cestovat-dovolena.cz_bioderma-cz_com_02

Na pláži se vám bude hodit také plážová podložka či deka – to kdyby na vás nezbylo volné lehátko. Ležet sice můžete i na vyhřátém písku, ale až si přečtete, kolik v něm žije zástupců hmyzí říše, budete za deku vděční.

A co je možná ještě o něco důležitější? Plavky. Vezměte si sebou alespoň dvoje – shánět na místě správnou velikost může být martyrium.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář