rady-cestovat-dovolena-cz_online_ergo_cz_nahledovy

3 pojistky, které vám v zahraničí zachrání kůži

Pocit podivného vzrušení a mírného strachu z neznáma, když se ocitnete mimo Českou republiku v cizí zemi, snad nejde správně popsat žádnými slovy. Každý cestovatel ale ví, o čem je řeč. Co naopak přesně popsat lze, jsou problémy, se kterými se můžete na výpravě setkat. Stačí chvilka nepozornosti na sjezdovce a jste viníkem srážky, při které zraníte duhou osobu, při jízdě na kole narazíte na kámen a přeletíte přes řidítka, nebo vám letecká společnost ztratí kufry, budete mít autonehodu a skočíte vážně poraněni v péči lékařů…

Ochrana stojí jen několik korun

Stát se může ještě cokoliv jiného. Všechny situace mají společného jmenovatele. Je to řádné pojištění, bez kterého byste za hranice ČR vycestovat nikdy neměli. Pokud si výhodné pojištění do zahraničí nezařídíte, riskujete dluhy, a to hodně vysoké. Například transport vrtulníkem stojí statisíce korun, drahý je i zásah hasičů, pobyt v nemocnici a ošetření lékaři vás může (co se týče finanční stránky) finančně velmi zatížit.

rady-cestovat-dovolena-cz_online_ergo_cz_01

S pojištěním si kupujte jistotu, že vás pojišťovna v případě předem definovaných událostí po finanční stránce podrží. Abyste měli jistotu, že se z cest nevrátíte s dluhy, je třeba důkladný výběr cestovního pojištění.

3 společníci na cesty

Nikdy nevyrážejte bez klasické cestovní pojistky. Její význam tkví v krytí léčebných výloh. O kvalitě rozhodují výše limitů a současně definice a rozsah pojistných událostí. Ideální výše limitů pro každou cestou mimo ČR je 5 000 000 Kč. Pojistku vždy sjednejte na všechny dny, i na cestě hrozí celá řada nebezpečí.

rady-cestovat-dovolena-cz_online_ergo_cz_02

Jako doplněk se vyplatí sjednat pojištění odpovědnosti. Tím si kupujete krytí od pojišťovny pro případ, že neúmyslným jednáním způsobíte druhé osobě škodu na zdraví, majetku nebo finanční. Více se o něm dozvíte tady. Určitě se doporučuje také pojištění zavazadel. Vztahuje se například na situace, když se vám zavazadla zpozdí, ztratí nebo dojde při přepravě k jejich poškození.

Chtěli byste ušetřit? Neváhejte sjednat cestovní pojištění on-line. Bude to trvat jen chvilku a připravena je velmi atraktivní cena.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář