kitchen-2338237_1280

Zařizování luxusní vily na klíč – poradíme vám, jak vybrat dřez do kuchyně a jak o něj vhodně pečovat, aby vám dělal radost co nejdéle

Vaše luxusní vila na klíč již stojí a vy přemýšlíte, jak zařídíte jednotlivé místnosti? V tom případě si pečlivě přečtěte tento článek, ve kterém vás seznámíme s výhodami granitového kuchyňského dřezu, který se rázem stane dominantou vaší kuchyně. Rovněž jsme si pro vás připravili nezbytné informace k zajištění správné údržby a čištění tak, aby vám dřez dělal radost co nejdéle. V článku se dozvíte, čemu se při běžném použití vyvarovat, abyste dřez neponičili.

Kuchyň je první místností, kterou byste si měli v luxusní vile na klíč zařídit

Nejprve se zamyslete nad tím, kdo bude danou místnost používat a jaké jsou jeho konkrétní požadavky. Je nutné respektovat i dispozice dané místnosti tak, aby se vešlo vše, co  k zajištění pohodlného života potřebujete.

Před tím, než se rozhodnete pro konkrétní dekor kuchyňské linky, zamyslete se i nad dalšími prvky a spotřebiči, aby se nakonec vše skvěle doplňovalo. V tomto článku se zaměříme konkrétně na granitové dřezy, které jsou luxusní pro svůj vzhled, ale zároveň i maximálně funkční a odolné.

SPECIFIKA GRANITOVÝCH DŘEZŮ TEKA

Pro granitové dřezy Teka je charakteristický jejich sametový vzhled a jemný povrch. Jsou vyrobené z kompozitního materiálu obsahujícího 80 % přírodních křemičitých písků, 5 % barevného pigmentu a 15 % akrylátu.

Tegranitové dřezy, jak se granitovým dřezům od výrobce Teka říká, jsou k dostání v několika barevných provedeních. Při výběru barvy (např. při koupi na internetu) berte v úvahu i to, že každá barevná obrazovka počítače nebo mobilního telefonu ukazuje jiný barevný odstín. Je proto dobré se na barvu dřezu zajít podívat do kamenného obchodu nebo si ji můžete nechat od výrobce detailně popsat.

Při koupi přes internet také dřez zkontrolujte hned po jeho vybalení. Granitové dřezy jsou sice velmi odolné, ale pouze tehdy, pokud jsou zasazené v pracovní desce. Je proto důležité zkontrolovat, zda nebyl materiál během přepravy nějak poškozen.

Tip: Zjistěte, jaké vybavení by nemělo ve vaší kuchyni chybět.

Granitové dřezy Teka jsou určeny k běžnému užívání v kuchyni a vyžadují dodržování několika základních pravidel

  • Neměly by přijít do styku s kyselinami nebo bělidly, která by mohla trvale poškodit povrch dřezu.
  • Vyhněte se používání prostředků na čištění stříbra nebo ocelové vlně.
  • Na dřezu nenechávejte předměty, které podléhají korozi – tedy kovové, litinové a ocelové hrnce, které mohou způsobit rezivění dřezu.
  • Pokud se chcete vyhnout vzniku skvrn, nenechávejte dlouhodobě na jeho povrchu ani agresivní potraviny, jako jsou slaná voda, ovocné šťávy, ocet, sůl, majonéza nebo hořčice.
  • K čištění Tegranitu nepoužívejte drátěnku ani suchý písek, mohly by ho poškrábat.
  • Na dřez z výšky nepouštějte žádné nádoby a zbytečně ho dlouhodobě nevystavujte vysokým teplotám.
  • Do tegranitových dřezů Teka nevkládejte na dno plastové podložky. Změkčovadla, která takové podložky obsahují, mohou též nepříznivě ovlivnit a poškodit povrch dřezu.

Dodržujte pravidla stanovená výrobcem

Pokud chcete zachovat zánovní vzhled dřezu, je dobré ho alespoň dvakrát v týdnu důkladně vyčistit. Předejdete tak usazování vodního kamene, na kterém s ohledem na jeho pórovitost snadno ulpívají nečistoty, bakterie a ovocné šťávy s vysokým obsahem pigmentu.

Dřez lehce vyčistíte měkkou houbičkou, saponátem a teplou vodou. Poté ho stačí opláchnout studenou vodou a vytřít do sucha hadříkem. Vodní kámen se může více usazovat v oblastech s tvrdou vodou. Je vždy lepší, když dřez vyčistíte do sucha po každém jeho použití.

Teka vyrábí i čisticí prostředky, které jsou vyvinuté speciálně pro dřezy z Tegranitu, a lze je aplikovat při odstraňování vodního kamene i při údržbě a hloubkovém čištění.

Tip: Inspirujte se kuchyní zařízenou v anglickém stylu.

Používáte k údržbě granitových dřezů speciální přípravky, nebo si kupujete běžné čistící prostředky dostupné v drogeriích?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář