Zahraniční dovolená a cestovní pojištění musí jít ruku v ruce

Bez odpovídající pojistky, která pokrývá všechna důležitá rizika, byste raději neměli nikam cestovat. Samozřejmě, je dost dobře možné, že se vůbec nic špatného nepřihodí, ale bylo by bláhové pokoušet takovým způsobem osud, zvláště pokud je toto pojistné obvykle jen zlomkem celkových nákladů za zahraniční dovolenou.

V dnešní době je možné tuto smlouvu sjednat online, procházka na pobočku není nutností a tím pádem ušetříte drahocenný čas. O to více byste se ale měli věnovat podmínkám pojistné smlouvy.

Aktuální situace ve světě versus pojistka

Jak budou po roce 2020 nastavená pravidla? Cestovní pojištění covid 19 je samozřejmě k mání, není však možné sjednat si připojištění storna zájezdu nebo očekávat, že bude možné připojistit se také na samotné onemocnění koronavirem.

Náklady na testování onemocnění covid 19 si budete muset také hradit sami, nicméně v případě, že bude vám nebo vašim rodinným příslušníkům nařízena karanténa, pojistka se potom pochopitelně prolonguje o toto období, stačí tuto skutečnost oznámit telefonicky asistenční službě, která je k dispozici nonstop. Jde o bezplatnou formalitu, nebudete proto mít další výdaje. A co dalšího je třeba vědět, než se vydáte na svou zahraniční dovolenou?

rady-cestovat-dovolena.cz_ergo_cz_01

Náklady na náhradní dopravu se nehradí

Prodloužení pobytu, ale také náhradní letenky, tyto konkrétní věci pak cestovní pojištění pokrývat nebude. Zjistěte si proto vše potřebné, pojištění do zahraničí online vám vždy nabídne odpovědi na nejdůležitější otázky. Těšíte se na různé sportovní aktivity? Pak vězte, že více než stovka rekreačních sportů bude už v základní ceně pojistného, a tedy bez nutných příplatků. Pokud se ale chystáte prožít větší adrenalin nebo se věnovat extrémním sportům, je samozřejmě možné snadno uskutečnit dohodu o připojištění.

Napsat komentář